"Миколаївобленерго" оцінює збитки компанії від російської агресії в 0,5 млрд грн

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Збитки, завдані енергорозподільній інфраструктурі АТ "Миколаївобленерго" внаслідок ворожих обстрілів, сягнули 0,5 млрд грн, при цьому дефіцит трансформаторної оливи оцінюється в 100 млн грн, заявив в.о. генерального директора компанії Вадим Данилків в інтерв’ю радіостанції "Голос Америки" й телеканалу "Рада" в понеділок.

"Унаслідок ворожих обстрілів країни-агресора збитки, заподіяні енергетичній інфраструктурі, попередньо оцінюються в 0,5 млрд грн. І це без урахування збитків (завданих – ІФ) територіям, звільненим за попередній тиждень. При цьому два співробітники компанії під час виконання ремонтних робіт були обстріляні й дістали поранень", – сказав Данилків.

За його даними даним, від початку повномасштабної агресії внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 210 високовольтних повітряних ліній електропередачі та 66 трансформаторних підстанцій класом напруги 6-150 кВ. Крім того, внаслідок обстрілів військами агресора миколаївські енергетики втратили 12 одиниць спецавтотехніки, ще 48 одиниць значно пошкоджені.

"Якщо в Україні перші цілеспрямовані атаки на енергетичну систему сталися 2 жовтня, то в Миколаївській області ці атаки відбуваються від початку бойових дій. Оскільки в нас постійно пошкоджують трансформатори, можете уявити: на сьогодні в нас є дефіцит 100 тонн трансформаторної оливи", – зазначив голова компанії.

За словами Данилківа, ситуація з відновленням пошкодженої енергетичної інфраструктури значно ускладнюється тим, що з лютого в Миколаївській області споживання енергії промисловими підприємствами зменшилося вп’ятеро, відповідно, знизилися доходи компанії, яких нині достатньо лише на паливо та скромні зарплати працівникам.

Як зазначив голова "Миколаївобленерго", цього тижня після отримання дозволів від військових компанія розпочне оцінювання стану мереж і їх відновлення на деокупованих минулого тижня територіях.

"Цілі населені пункти фактично знищені. Там немає ні мереж, ні населених пунктів, у багатьох селах живе по 10-20 осіб. Де є можливість, ми почали надавати електроживлення", – наголосив Данилків.

При цьому він додав, що "Миколаївобленерго" подало свої розрахунки та пропозиції щодо поліпшення фінансового становища компанії в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

administrator

Related Articles