“Нація, яка пам’ятає”. Платформа Меморіал презентувала YouTube-програму присвячену збереженню пам’яті про загиблих

“Нація, яка пам’ятає”. Платформа Меморіал презентувала YouTube-програму присвячену збереженню пам’яті про загиблих

Платформа пам’яті Меморіал, команда якої з березня 2022 року розповідає про загиблих цивільних і військових у війні, презентувала нову програму на YouTube, в якій співзасновниця платформи спілкується з гостями про збереження пам’яті, приклади світу та виклики, які стоять перед Україною.

“Нація, яка пам’ятає”

Ведучою програми є Лєра Лауда — співзасновниця агенції медійного росту “Або” та платформи Меморіал, яка є проєктом агенції. 

“Україні потрібно знайти власну мову памʼяті. Ті традиції, ритуали, архітектурні та візуальні рішення для великих міст і селищ, які дозволять зберегти і вшановувати памʼять про українців, чиї життя забрала війна. Нині немає готових рішень, їх лиш починають шукати  —  різні фахівці, проєкти, громади. Нам важливо розуміти, хто в який бік рухається, а де можна обʼєднати зусилля”, — пояснює Лєра Лауда створення програми.

Першим гостем програми був Антон Дробович — керівник Українського інституту національної пам’яті України, який на сьогодні поєднує службу в ЗМІ і роботу в інституті.

У випуску серед іншого підняли тему Національного військового меморіального кладовища. 8 грудня Рада проголосувала за створення Національного меморіального військового кладовища. Цвинтар збудують у Гатненській громаді Фастівського району на Київщині, неподалік від села Віта-Поштова. Перший сектор поховань обіцяють у першій половині 2024 року. Тоді, як рідні загиблих більшою мірою підтримували локацію у Биківні.

“Ми живемо у вільній країні і у кожної людини може бути свою думка на будь-яку тему. Але не можна керуватися лише власними відчуттями й уявленнями, які часто не мають нічого спільного з експертизою у певній сфері, у питаннях такого рівня”, — прокоментував Антон Дрович питання, чому кладовище буде не безпосередньо у Києві, як цього прагне частина рідних загиблих. 

Також поговорили про роботу Українського інституту національної пам’яті з початку великої війни. Поєднання служби у війську та роботи в інституті. В який спосіб потрібно вшановувати пам’ять загиблих на думку військових. Рекомендації для громад щодо вшанування загиблих. Наскільки громадськість може мати реальний вплив на прийняття рішень. Та багато іншого. 

“У наступних випусках будемо говорити з людьми, які довго і наполегливо працюють з темою пам’яті, є експертами у сфері. Спробуємо спільно з ними знайти відповіді на складні питання: як нам як нації, суспільству працювати з темою загиблих так, аби справді пам’ятати і мати шанс на світле майбутнє”, — додає шеф-редакторка Меморіалу Анастасія Абрамець. 

Документальні фільми

Команда Меморіалу також працює над документальними фільмами про загиблих, які покликані зберегти пам’ять про вбитих у війні, зафіксувати свідчення очевидців, привернути увагу суспільства до важливої теми. Стрічки ви можете переглянути на YouTube-каналі Меморіалу:

administrator

Related Articles