Нардепи пропонують дозволити жінкам йти у відпустку у зв'язку з вагітністю пізніше, ніж за 70 днів до прогнозованої дати пологів

Київ. 28 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів пропонує Верховній Раді переглянути підхід до використання жінками, які працюють, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідний законопроєкт №9271 зареєстровано в парламенті 4 травня.

Законопроєкт пропонує надати право жінкам, які працюють, у разі відсутності медичних протипоказань, за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів. Водночас документ передбачає можливість переносити невикористані дні відпустки на період після пологів. При цьому загальна тривалість такої відпустки, визначена законодавством, не зміниться.

“Приміром, у разі ухвалення зазначених змін жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів”, – зазначається в пояснювальній записці.

У разі, якщо жінка не бажає розпочинати цю відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, парламентарії пропонують залишити чинним чинний “стандартний” розподіл днів відпустки до та після пологів.

Такий підхід, на думку авторів законодавчої ініціативи, сприятиме врахуванню позиції та інтересів жінок, вагітність яких протікає без ускладнень, і які бажають продовжувати реалізовувати своє право на працю та присвячувати свій час професійному розвитку до пологів, а після народження дитини матимуть більше часу для відновлення.

Нардепи наголошують, що в Україні гарантовано обов’язкову оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, момент початку та завершення якої визначений на законодавчому рівні та враховується з дати пологів. Тобто жінки не мають можливості змінити дату її початку, зважаючи на свій медичний стан і самопочуття.

Крім того, якщо жінка не використала частину зазначеної відпустки до пологів, то невикористані дні не можуть бути перенесені та використані нею після.

Співавторами законопроєкту є понад 70 представників різних фракцій і груп Верховної Ради, зокрема, Марина Бардіна, Євгенія Кравчук, Олена Шуляк, Мар’яна Безугла (усі зі “Слуги народу”), Ярослав Юрчишин, Інна Совсун, Ярослав Железняк, Леся Василенко (“Голос”), Ірина Фріз, Ірина Геращенко, Марія Іонова (“Європейська солідарність”), Ірина Констанкевич (група “За майбутнє”), Лариса Білозір (група “Довіра”), а також віцеспікерка Олена Кондратюк.

administrator

Related Articles