Київ. 19 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Скасувати обов’язкову сертифікацію в Україні транспортних засобів, імпортованих із країн Європейського Союзу (зокрема механічних і самохідних, спеціальної та сільгосптехніки), пропонують деякі народні депутати.
Така норма міститься в зареєстрованому в парламенті України 17 квітня законопроєкті №9210 про внесення змін до низки законодавчих актів щодо безпеки експлуатації транспортних засобів.
Зокрема у разі ввезення таких ТЗ в Україну для вільного обігу або першої держреєстрації пропонується визнавати сертифікати відповідності технічним регламентам та еконормам, видані в країнах ЄС або їхніми уповноваженими органами, виробниками цих ТЗ або їхніми уповноваженими представниками в Україні, або іншим уповноваженим органом країн, з якими укладено двосторонній і/або багатосторонній міжнародний договір (окрім сертифікатів, отриманих за адмінпроцедурами РФ і Білорусі).
При цьому законопроєкт уточнює, що чинним власникам автомобілів не треба додатково робити окремі документи або возити з собою документи про відповідність.
Окрім того, також пропонується із метою посилення безпеки дорожнього руху збільшити розмір штрафу за експлуатацію технічно несправного ТЗ або незаконно переобладнаного з 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) У разі керування таким ТЗ, призначеним для перевезення пасажирів, багажу, вантажів, пошти, штраф збільшується з 40 до 100 НМДГ.
Посилено також відповідальність за керування ТЗ, що не має сертифіката відповідності, встановлено відповідальність за систематичні порушення перерахованих норм із можливістю оплатного вилучення ТЗ.
Загалом співавторами законопроєкту виступили 28 народних депутатів переважно фракції “Слуга народу”, зокрема Мар’ян Заблоцький, Дмитро Соломчук, В’ячеслав Медяник, Артем Нагаєвський, Андрій Клочко, Єлізавета Богуцька, а також Ярослав Юрчишин (“Голос”) та Григорій Мамка (“Платформа за життя і мир”).