НАЗК внесло Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни

Київ. 3 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки, працюючи в РФ, вона підтримує економіку країни-агресора і робить внесок у продовження війни проти України, повідомила пресслужба агентства.

“Ми внесли цю компанію до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки їхні сотні мільйонів податкових внесків до бюджету Росії допомагають фінансувати війну проти України і в такий спосіб можуть навіть опосередковано фінансувати якусь групу російських найманців. У Unilever є новий генеральний директор – Хайн Шумахер, тож їм потрібен новий старт, тому що вони мають відповідати цінностям прав людини. Unilever зобов’язаний полишити Росію зараз, або історія запам’ятає її співучасть у цій війні”, – наголосив голова НАЗК Олександр Новіков.

Unilever – один зі світових лідерів на ринку продуктів харчування і товарів побутової хімії. Їй належать понад 400 брендів, продукцію випускають на 280 підприємствах, зокрема: Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Creme Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, “Чистая Линия” та ін.

За інформацією НАЗК, у Росії в Unilever працюють понад 3000 співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припало 1,4% обороту корпорації і 2% її чистого прибутку, який торік зріс на 24,9% порівняно з 2021 роком – до EUR8,03 млрд. Виручка збільшилася до EUR60,1 млрд (+14,5%). Продажі збільшилися в усіх категоріях, найбільше – у сфері косметики (+20,8%).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну корпорація обіцяла призупинити весь імпорт і експорт своєї продукції до Росії і з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Однак за рік війни прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 млрд рублів (EUR56 млн) 2021 року до більш ніж 9,2 млрд рублів (EUR108 млн) торік, наголосили в НАЗК.

Крім того, у 2022 році внаслідок отриманого значного прибутку (+91%) ТОВ “Юнілевер Русь” вдалося збільшити капітал до 34,5 млрд рублів з 25,3 млрд рублів у 2021 році або на +37%. Податки до бюджету РФ за 2022 рік ТОВ “Юнілевер Русь” заплатило близько $50 млн.

У НАЗК зазначили, що Unilever заявила, що позиція компанії не змінилася щодо ведення бізнесу в Росії, проте підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі продовжують свою роботу, а офіси – операційну діяльність, забезпечуючи присутність брендів у точках продажу.

“Такі дії компанії свідчать про її небажання приєднатися до коаліції доброчесного і відповідального бізнесу, який обрав бік демократії та свободи. Фінансуючи держбюджет Росії значними надходженнями, Unilever сприяє російській економіці і, відповідно, підтримує дії агресора”, – йдеться в повідомленні.

Раніше НАЗК уже внесло до переліку міжнародних спонсорів війни такі компанії: Procter&Gamble, Mondelez, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship&Corporate Registry та “Бондюель”.

Нещодавно до цього списку додано французьку корпорацію Auchan Holding.

Усі занесені до нього компанії вносяться до бази даних World-Check від міжнародної компанії London Stock Exchange Group з метою захисту фінансового сектору від спонсорів російської війни.

Роль НАЗК у санкційній політиці визначено в “дорожній карті” індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою із російських санкцій.

administrator

Related Articles