Незламні Амбасадори України в країнах ЄС

В Україні відбувся шостий конкурс проєктів євроклубів України «Прямуючи до ЄС змінюємо Україну» Представництва ЄС в Україні (European Union in Ukraine) та Euroquiz.org.ua.

За результатами цього конкурсу креативний проєкт «Незламні Амбасадори України» для української молоді став переможцем цього конкурсу. Проєкт було відібрано серед багатьох інших проєктів.

Метою проєкту «Незламні Амбасадори України» було підвищення рівня обізнаності української молоді про допомогу ЄС Україні для здобуття перемоги у війні, добірка програм та пропозицій освітніх можливостей для українців в європейських університетах: допомоги студентам, біженцям, тимчасово переміщеним особам тощо.

За результати проєкту «Незламні Амбасадори України» було створено ряд інформаційних та мотивуючих відео, де учасники Євроклубу «AMBASSADOR» діляться цікавим досвідом та розповідають персональні історії як різні країни ЄС допомагають українській молоді та які університети приймають українських студентів в Європі.

Майже 8 мільйонів українців стали біженцями внаслідок російського вторгнення в Україну. Тисячі з них — школярі, студенти та майбутні абітурієнти, які не можуть зараз навчатися у себе на Батьківщині. І поки весь цивілізований світ об’єднується навколо нашої держави, Європейський Союз, європейські школи та університети також не стоять осторонь.

Через повномасштабну війну в Україні багато випускників та дітей старших класів вимушено переїхали за кордон та завершували там навчання. Багато з цих дітей змогли вступити у закордонні престижні вищі навчальні заклади.

Не секрет, що й до повномасштабного вторгнення українська молодь також виїздила до інших країн на роботу та навчання. Попри високу ціну, всі вони однозначно називали кілька переваг навчання за кордоном:

  • диплом іноземного університету здебільшого дозволяє працювати й бути більш конкурентним в інших країнах чи іноземних компаніях;
  • навчання англійською мовою не прив’язує до певного місця проживання чи роботи;
  • більша зацікавленість у якісному навчальному процесі з боку європейських викладачів;
  • досвід життя в іншій країні;

Тепер до всього цього додалася також й державна підтримка українських біженців у країнах ЄС.

Найбільше наших співгромадян оформили статус тимчасового захисту у Польщі, Німеччині, Чехії, Литві, Італії та Іспанії.

Та тепер перед країною постає питання: як повернути «відтік мізків», та чим це може обернутися для України?

Нам треба змінити ставлення до тих, хто хоче вчитися за кордоном. Позбутися залишків радянського мислення, обмеженості та культурного шовінізму.

Хто не повертається — той формує українську діаспору. Наші люди всюди, вони можуть триматися разом попри кордони. Робити спільні проекти, обмінюватись досвідом і запрошувати до співпраці в Україні. Так можна змінити світ — чи, принаймні, покращити життя на батьківщині.

Тож вихід є: створювати умови, в які хочеться повернутись. Або хоча б не засуджувати тих, хто поїхав навчатися за кордон. Можливо, у них є навіть більше шансів змінити майбутнє України.

Проєкт «Незламні Амбасадори України» реалізується за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні».

Заходи NGO Ambassador спрямовані на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед молоді, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

Поспілкуватися або долучитися до команди NGO AMBASSADOR, щоб дізнатися більше про цінності в Україні і ЄС та євроінтеграцію Української держави можна на сторінках організації у соціальній мережі Facebook.

administrator

Related Articles