"Нібулон" отримав від USAID другу партію із 10 вагонів-хоперів

Київ. 2 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Один із найбільших операторів зернового ринку України ТОВ “СП “Нібулон” (Миколаїв) отримав від проєкту USAID “Економічна підтримка України” другу партію із 10 нових вагонів-хоперів для перевезення зерна, повідомили в пресслужбі компанії.

“У сьогоднішніх умовах компаніям, які працюють у портах, приймаючи та відправляючи вантажі, украй важливо відчувати міжнародну підтримку. Вагони-хопери, як свідчення цієї підтримки, пройдуть усією Україною. Отже, завдяки допомозі проєкту USAID експортери зможуть зберегти високопрофесійний персонал на заблокованих об’єктах річкової інфраструктури та запропонувати найкращі закупівельні ціни агровиробникам”, – наводить пресслужба слова директора із взаємодії з органами державної влади та питань сталого розвитку “Нібулон” Михайла Різака.

Згідно з повідомленням, загалом проєкт USAID передасть для потреб “Нібулона” 50 сучасних вагонів-хоперів, кожен з яких може перевозити до 70 тонн зерна. Їх виготовили на Дослідно-механічному заводі “Карпати” (Львівська область) й одразу відправили на завантаження до найближчої до виробництва філії зернотрейдера – “Смотрич” поблизу Кам’янця-Подільського на Хмельниччині. Звідси вони вирушать до портів Дунайського регіону.

“Для компенсації втраченої річкової логістики, яка в довоєнний час сягала 4,2 млн тонн зернових, “Нібулон” має потребу в одному маршрутному поїзді з 50 вагонів на кожен із заблокованих річкових портів. З вагонами від проєкту USAID підприємство матиме 212 вагонів, що становить близько половини від потреби”, – уточнили в пресслужбі зернотрейдера.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

ТОВ “СП “Нібулон” створено 1991 року. До російського військового вторгнення зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів із приймання сільгоспкультур, потужності для одноразового зберігання 2,25 млн тонн продукції АПК, флот із 83 суден (із них 23 буксири), а також володів Миколаївським суднобудівним заводом.

“Нібулон” до війни обробляв 82 тис. га землі в 12 областях України та експортував сільгосппродукцію до більш ніж 70 країн світу.

Зернотрейдер 2021 року експортував максимальні за час свого існування 5,64 млн тонн сільгосппродукції, досягнувши рекордних обсягів постачання на зовнішні ринки в серпні – 0,7 млн тонн, у четвертому кварталі – 1,88 млн тонн і в другому півріччі – 3,71 млн тонн.

Втрати “Нібулона” від повномасштабного військового вторгнення РФ сягнули $400 млн. Наразі зернотрейдер працює на 30% потужностей, створив спеціальний підрозділ для розмінування сільгоспземель і розпочав виробництво на своїх судноверфях у Миколаєві першого судна для розмінування міжнародних водних шляхів.

Нещодавно зернотрейдер залучив EUR27 млн від Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) на збільшення потужностей філії “Бессарабська” в Ізмаїлі, де буде побудовано елеватор і борошномельний завод.

Джерело: https://www.facebook.com/nibulonltd

administrator

Related Articles