Новий проєкт доповненої реальності незабаром з’явиться у Києві

До десятої річниці Революції Гідності Музей Майдану разом із партнерами й за підтримки Українського культурного фонду представить проєкт “Terra Dignitas AR”: музеєфікація пам’яток Майдану”

Комплекс із 10 головних революційних об’єктів у доповненій реальності вже на фінальній стадії.

У центрі Києва можна побачити й наметове містечко, і барикади, і “Йолку”. Щоправда, пам’ятки революції доступні поки що у секретних місцях і зі смартфона. 

“Цьогоріч відзначаємо десяту річницю Революції Гідності / Євромайдану. Здавалось би, війна затьмарила значущість цієї події. Проте історія сьогоднішньої боротьби починається саме з Майдану, обстояну тоді свободу та гідність доводиться боронити дотепер. За десять років центр Києва практично втратив візуальні сліди Революції Гідності – це природний процес, тож Музей Майдану із самого початку своєї діяльності намагається знайти спосіб зберегти візуальні свідчення у просторі Києва. Проєкт, підтриманий Українським культурним фондом, дав нам змогу втілити нашу давню мрію – відтворити найвідоміші об’єкти Майдану”, – сказала Ольга Сало, заступниця генерального директор Національного музею Революції Гідності.

Однією з перших, хто, крім команди розробників, побачив барикади на Хрещатику, стала 26-річна Марія Макаренко. Менш ніж пів року вона дбає про документацію, працюючи в Музеї Майдану. На новій роботі постійно розглядає історичні майданівські світлини, не маючи власних із наймасштабнішого українського протесту. Адже взимку 2013–2014 років тоді ще школярка Марія жила на Черкащині й у Києві не бувала. Однак відсьогодні у неї вже є фото на тлі барикади. 

“Коли почалася Революція Гідності, я за цими подіями спостерігала у соціальних мережах, дивилася новини, бачила дуже багато фотографій. І тепер завдяки сучасним технологіям я можу отримати фото на барикаді, на яку не потрапила десять років тому”, – розповідає Марія.

Новий проєкт доповненої реальності “Terra Dignitas AR”: музеєфікація пам’яток Майдану” наша команда поки що тестує. Однак уже незабаром усі, хто має смартфон та бажання, зможуть “побачити” ключові локації Майдану – барикади революційних часів у просторі сучасного міста, сфотографуватися у наметовому містечку або на тлі “Йолки”. 

“Технології доповненої реальності допомагають нам створити таку собі машину часу, яка дає людині змогу побувати у минулому, залишаючись у сучасності. Стоячи, наприклад, на Хрещатику, ви зможете побачити барикади, які були у 2013–2014 роках під час Революції Гідності. Такий досвід дає можливість інтегрувати теперішнє й минуле та через ці зв’язки показати людям таку важливу історичну й культурну українську ідентичність, яка вже є частиною нашої історії. Технології дуже добре в цю екосистему вписуються”, – сказав Артем Чигиринський, керівник компанії “ADVIN”, яка розробляє технології для проєкту.

Про кожен об’єкт доповненої реальності готуємо історичну довідку з документальними світлинами. А ще охочі зможуть побачите ЗD-експонати з колекції Музею Майдану – 20 знакових артефактів майданівського побуту та засобів захисту.

Хочете на таємну тестову екскурсію? Напишіть нам: maidanmuseum@gmail.com.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.

administrator

Related Articles