Київ. 6 січня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТС України) спільно з компанією ROSEN Europe B.V. 2022 року здійснили внутрішньотрубну діагностику (ВТД) понад 2 тисячі кілометрів лінійної частини магістральних газопроводів (ЛЧ МГ).
"У 2022 році успішно проведено ВТД ЛЧ МР DN 1400 (діаметр у мм) – 1176,75 км, DN 1200 – 71,91 км, DN 1000 – 789,86 км", – повідомляється в телеграм-каналі ОГТСУ у п’ятницю.
У компанії окремо відзначили виконання ВТД одного з магістральних газопроводів на ділянці від державного кордону з Молдовою до компресорної станції ОГТСУ.
"Особливістю цієї ділянки було те, що газ транспортується в реверсі. З огляду на те, що цей МГ є єдиним для постачання газу до Молдови, пріоритетність забезпечення надійності транспортування газу досить висока", – пояснив оператор.
Як уточнив ОГТСУ, щоб здійснити обстеження стратегічно важливої ділянки МГ, було запропоновано низку нестандартних рішень, зокрема, переобладнано камери запуску засобів очищення та діагностики (ЗОД) до камер прийому ЗОД, і навпаки.
"З огляду на професійну та злагоджену роботу всіх, хто брали участь у реалізації проєкту, план із виконання ВТД на цьому МГ був виконаний вчасно", – наголосили в ОГТСУ.
За словами головного інженера ОГТСУ Юрія Зябченка, успішна реалізація "пілотного" проєкту із монтажу тимчасової камери прийому СОД показала ефективність використання цієї технології.
"Такий підхід далі використовуватиметься на інших ділянках МГ, де внутрішньотрубна діагностика ще не проводилася. Війна принесла багато горя в Україну, але також підштовхнула нас бути новаторами. Цей досвід ВТД використовуватимемо і в мирний час", – зазначив він.