Запрошуємо вас на онлайн-дискусію, присвячену інструментам фіксації злочинів росіян проти української культури, а саме: обстрілам та іншим видам руйнувань об’єктів культури в Україні.
Громадська організація «Антикорупційний штаб» здійснює фіксацію поточного стану об’єктів, які зазнали обстрілів росіян під час масштабного вторгнення: пам’яток культурної спадщини та/або об’єктів, які становлять історичну цінність для України, у 5-ти регіонах Україних:Миколаївщина, Київщина, Харківщина, Чернігівщина, Сумщина. Фіксацію здійснюють місцеві мешканці, визначені як координатори проєкту, – по одному в кожній області.
Під об’єктами, які становлять культурну та/або історичну цінність, ми розуміємо не лише офіційно зареєстровані як пам’ятки об’єкти, а й усі нерухомі об’єкти, які самі по собі становлять культурну та/або історичну цінність або зберігають (зберігали) те, що становить культурну та/або історичну цінність. Наприклад, школи, бібліотеки, будинки культури, вищі навчальні заклади та інші подібні об’єкти — це ті об’єкти, які зберігають (зберігали) українську літературу, об’єкти образотворчого мистецтва та інші цінності, які разом складають культурну цінність. Пограбовані та/або зруйновані архіви – це об’єкти, де зберігаються важливі документи щодо історії України. Також ми фіксуємо пошкодження житлових будинків, адже вони являють собою певний історичний період в міській або іншій місцевій архітектури. Відтак, до об’єктів фіксування входять всі об’єкти інфраструктури, окрім військової або військово-цивільної.
Під фіксуванням ми передбачаємо фотографування об’єктів на смартфони за допомогою програмного додатку TruePic Project Providence від компанії Microsoft. Project Providence – це інтероперабельна система, що використовує SDK для автентифікації камер Truepic та хмарну платформу Microsoft Azure для підтримки походження зображень під час їх зйомки, зберігання та подальшого відображення. Це дозволяє користувачам перевіряти автентичність зображень і прозоро відображати їхній час, дату, місцезнаходження та джерело для глядачів. Тобто програмний комплекс дозволяє зберігати метадані і таким чином підтверджувати правильність та автентичність фото. Разом із посиланнями на офіційні дані про обстріли даних об’єктів російськими військами це дозволяє підтвердити та верифікувати об’єкти, що в майбутньому може стати юридичним доказом конкретних російських обстрілів.
Під час онлайн-дискусії ми розповімо про наш проєкт, а також
- поговоримо про методи фіксації злочинів росіян проти української культури в цілому,
- обговоримо реалії кримінальних проваджень щодо знищення росіянами культурної спадщини в Україні;
- обговоримо досвід фіксації злочинів росіян проти культурної спадщини в Автономній республіці Крим.
У заході візьмуть участь:
- Анастасія Бондар — Заступниця Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Міністерство культури та інформаційної політики України
- Юрій Бєлоусов — керівник Департаменту війни Офісу Генерального прокурора
- Фахівець (фахівчиня) Представництва Президента України в АР Крим
- Ігор Юрчак — Головний архітектор міста Херсона
- Сергій Миткалик — керівник ГО «Штаб»
Модераторка заходу: Євгенія Вірлич — заступниця Голови Правління ГО «Антикорупційний штаб».
Пряма трансляція заходу буде відбуватись на сторінці Карта Відновлення ГО «Антикорупційний штаб»: https://www.facebook.com/karta.remontiv.
Для участі безпосередньо в дискусії просимо Вас заздалегідь зареєструватись за посиланням.
За додатковою інформацією щодо заходу звертайтесь за телефоном +38(050)594-30-65 (Євгенія) або на e-mail: shtab.net@gmail.com.