Оптимізм бізнесу, проблеми сфери зовнішньої торгівлі та нові лістинги – огляд китайських ЗМІ

Шанхай. 10 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індекс оптимізму провідних китайських економістів, що розраховується виданням Yicai.com, у квітні знизився до 51,65 пункту з 52,3 пункту в березні, проте залишився вищим за позначку 50 пунктів, що свідчить про збереження позитивного настрою.

Експерти, яких опитала газета, у середньому прогнозують підвищення ВВП Китаю у першому кварталі поточного року на 3,99%, а за підсумками усього року – на 5,47%.

Середній курс юаня, за їхніми оцінками, становитиме 6,65-6,69 юаня/$1 цього року. За даними на 13:00 за київським часом у четвер він становить 6,8742 юаня/$1.

Економічні індикатори показують, що відновлення китайської економіки прискорилося в березні, проте ринок праці все ще слабкий, і більше третини промислових компаній залишається неприбутковими, зазначає головний економіст Mizuho Securities Китаю Чжоу Сюе.

Ситуація у зовнішній торгівлі Китаю є складною, і деяким галузям економіки потрібно більше підтримки, щоб збільшити обсяги торгівлі з іншими країнами регіону, зокрема з державами АСЕАН, йдеться у статті газети Yicai.

Обсяг китайського експорту у перші два місяці 2023 року скоротився на 6,8% порівняно з тим самим періодом роком раніше, імпорт упав на 10,2%.

Однак після лютого експорт зріс, судячи з потоку вантажного транспорту до найбільших портів країни, зазначається у статті.

Офіційні дані щодо динаміки зовнішньої торгівлі КНР за березень будуть опубліковані 13 квітня.

Китаю необхідно стабілізувати експорт, щоб зберегти позицію найбільшого світового виробника, а також допомогти розвиненим країнам у подоланні високої інфляції, пише Yicai. Пекіну слід побудувати інституційну систему для просування торгівлі та інвестицій замість використання ситуативних заходів, зазначається у статті.

Китайські державні компанії очолюють хвилю виділення операцій на самостійні організації з подальшим розміщенням їхніх акцій на відкритому ринку, пише у понеділок Securities Daily.

За даними видання, 73 компанії, акції яких перебувають в обігу на біржах материкового Китаю, просувають угоди щодо виділення бізнесів із їхнім подальшим лістингом. Більше половини із 73 компаній є державними.

Відділення операцій та розміщення акцій нових компаній на ринку є гарним способом розкрити вартість кожного підрозділу та розширити канали залучення фінансування, зазначає доцент школи бізнесу Пекінського педагогічного університету Ху Цунхуей, слова якого наводить Securities Daily.

Такі угоди позитивно позначаються на ринковій вартості держкомпаній та дозволяють державі залучити капітал, каже аналітик Tianyi Digital Economy У Ваньїн.

Найчастіше спін-офф відбуваються в сегментах випуску напівпровідникового обладнання, нових джерел енергії, а також інших технологічних сферах.

administrator

Related Articles