Особливості транзиту українського зерна територією Польщі обговорили глави українського та польського аграрного відомств

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Питання транзиту територією Польщі та експорту української агропродукції у зв’язку з рішенням Європейської Комісії обговорили в четвер під час онлайн-зустрічі міністр агрополітики України Микола Сольський і міністр сільського господарства Польщі Роберт Телуш.

Як повідомляється на офіційному сайті аграрного відомства Польщі, Телуш нагадав, що коридори солідарності, які використовуються для перевезення українських товарів транзитом, досі не функціонували належним чином. У результаті частина товарів з України залишилася на польському ринку.

Очільник Мінсільгоспу Польщі наголосив, що транзит українських сільгосптоварів слід контролювати й ретельно моніторити для гарантування безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів.

Зазначається, що Сольський висловив розуміння щодо дій польської сторони, але нагадав, що на українсько-польському кордоні скупчилися українські вантажі, які з 2 травня 2023 року мають прямувати транзитом через Польщу.

“Польська сторона надала всі необхідні роз’яснення. Вона також висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з партнерами з України”, – йдеться в пресрелізі без зазначення інших подробиць.

Мінсільгосп Польщі зазначив, що 2022 року він зафіксував збільшення експорту польської сільгосппродукції на ринок України на 16% – з EUR811,5 млн до EUR945,3 млн. Основними статтями експорту були сир та кисломолочний сир, продукти, які використовуються на корм тваринам, та кава.

Своєю чергою Мінагрополітики України повідомило лише про факт переговорів, проте будь-яка інша інформація в релізі українського відомства відсутня.

Як повідомлялося, Польща в порушення угоди про Асоціацію з 15 квітня в односторонньому порядку заборонила ввезення аграрної продукції з України, а з 21 квітня дозволила її транзит, але з жорсткими умовами.

За даними українських компаній, нові заходи з боку Польщі різко скоротили можливості транзиту, що призвело до зростання черг на кордоні.

Європейська комісія з 2 травня до 5 червня запровадила заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини та висунула вимогу скасування односторонніх заходів з боку цих країн, до яких вдавалися також Угорщина, Словаччина та Болгарія.

В інші країни ЄС імпорт з України всієї продукції, включно з пшеницею, кукурудзою, ріпаком і соняшником, має здійснюватися без обмежень, зазначила Єврокомісія.

Вона також зазначила, що заборона не має поширюватися на контракти, укладені до її запровадження.

Джерело: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rozmowa-z-ministrem-polityki-rolnej-i-zywnosci-ukrainy?fbclid=IwAR0MGpio6gzDNzt2-y667S5FzvvbeGEQWmE7pn9gizJWUNczPDhh_WOiFTI

administrator

Related Articles