Київ. 8 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Азотний холдинг Ostchem у зв’язку із сезонним зростанням попиту планово збільшив завантаження потужностей із випуску мінеральних добрив черкаського “Азоту” з 30% до 70%, а “Рівнеазоту” – до 50%.
“Ми збільшуємо потужності, щоб закрити попит з боку аграріїв, які всупереч усьому налаштовані успішно провести весняну посівну. Навесні вноситься понад 70% усіх добрив, лютий і березень – це пік попиту. Всі необхідні цехи працюють”, – наводяться в повідомленні слова керівника азотного бізнесу Ostchem Сергія Павлючука
Уточнено, що на наразі на черкаському “Азоті” працюють цехи виробництва аміаку, аміачної селітри, карбаміду, тоді як “Рівноазот” запустив аміачний цех, цех аміачної селітри та ІАС.
Зазначається, що заводи закривають, зокрема, нішу, що утворилася на тлі скорочення постачання мінеральних добрив імпортерами в Україну.
Ostchem зазначив, що масштаби виробництва та корекція цін на газ дозволили знизити ціну на добрива. Зокрема, з 1 лютого роздрібні ціни на найбільш потрібні мінеральні добрива без урахування доставки знизилися на 2 тис. грн за тонну: на аміачну селітру – до 35 тис. грн, на карбамід – до 36 тис. грн, ІАС – до 27 тис. грн. Зниження ціни на КАС становило 4 тис. грн – до 29 тис. грн за тонну, йдеться у релізі.
Як зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, підготовка до весняної посівної цього року проводиться під впливом двох взаємопов’язаних факторів: аграрії не сформували достатній запас мінеральних добрив та до останнього моменту відкладають рішення про покупку, що сформувало відкладений попит. За його словами, усунення термінів закупівлі пов’язане з воєнними ризиками, а також із більш тривалим терміном процесу реалізації аграріями продукції.
Group DF Дмитра Фірташа консолідує активи у газорозподільній, хімічній, титановій та портовій галузях, а також у сфері сільського господарства та медіа. До Ostchem входять “Рівноазот”, Черкаський “Азот”, а також “Сєвєродонецький “Азот” та “Стирол”, які розташовані на окупованих територіях і не працюють.
Проєктна виробнича потужність Черкаського “Азоту” з вироблення аміаку становить 962,7 тис. тонн на рік, аміачної селітри – 970 тис. тонн на рік, карбаміду – 891,6 тис. тонн, КАС – мільйон тонн на рік.
Проєктна потужність “Рівнеазоту” з виробництва аміаку становить 400 тис. тонн на рік, аміачної селітри – 520 тис. тонн на рік, ІАС – 400 тис. тонн на рік.
Group DF раніше оцінила обсяг споживання українським ринком у 2022 році аміачної селітри у мільйон тонн (імпорт – 330 тис. тонн); карбаміду – 410 тис. тонн (імпорт – 225 тис. тонн); КАС-580 тис. тонн (імпорт – 190 тис. тонн), заявивши про очікуване зростання споживання добрив у 2023 році на 15-20%.