ПГЗК відкидає обвинувачення ДБР у видобутку корисних копалин без дозволу

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК), підконтрольний гірничорудній компанії Ferrexpo, надасть до суду докази правомірності дій своїх працівників, обвинувачених Державним бюро розслідувань (ДБР) у видобутку корисних копалин без дозволу та подальшому їх продажу.

“ПГЗК інформує, що володіє дозволом на видобуток корисних копалин, зокрема залізної руди. Сировина, яку слідство називає “щебінь”, є нефракційним відсівом, тобто відходом виробництва, тому не є корисною копалиною і не потребує отримання окремого дозволу на видобуток”, – пояснюють у коментарі компанії в п’ятницю.

Згідно з ним, ДБР 29 червня повідомило трьом представникам топменеджменту підприємства та керівнику одного з його підрозділів про підозру в нібито заволодінні чужим майном, а саме в реалізації без відповідних дозволів сировини, отриманої з відходів у результаті переробки видобутих корисних копалин.

“Зазначені вище обставини були предметом перевірки Державної служби геології та надр України. ПГЗК виконує всі вимоги зазначеної служби з метою дотримання законодавства про надра”, – запевняють на підприємстві.

ДБР напередодні поширило пресреліз, у якому стверджує, що керівники комбінату протиправно заволоділи майже 400 млн грн від видобутку та реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.

“Співробітники ДБР у взаємодії з СБУ та Офісом генпрокурора повідомили про підозру керівництву ПрАТ: керівництву правління комбінату, начальникам відділів, через які здійснювали фінансові оборудки підприємства, керівництву фірми-прокладки, через яку здійснювали махінації”, – йшлося в повідомленні правоохоронців.

За їхніми даними, “готівку від продажу виводили через конвертцентри і розподіляли між учасниками злочинної групи”.

ДБР зазначило, що було проведено 15 обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання топменеджерів ПрАТ, фірм-прокладок і підприємств транзитно-конвертаційного сектора.

Як повідомлялося, наприкінці минулого року ПГЗК отримав позов на суму 4,727 млрд грн за оскаржуваними гарантійними кредитними поруками банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго, найбільшого акціонера Ferrexpo. Правоохоронці України домагаються його екстрадиції в країну у справі банку “Фінанси та Кредит”, проте поки що бізнесмен виграв суд першої інстанції в цьому спорі у Франції.

Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні, їй належить 100-відсоткова частка ТОВ “Єристівський ГЗК”, 99,9-відсоткова – ТОВ “Біланівський ГЗК” і 100% акцій ПрАТ “Полтавський ГЗК”.

administrator

Related Articles