Побачити наслідки війни на власні очі та познайомитися з роботою ОГС: до України завітали громадські діячі зі США

Побачити наслідки війни на власні очі та познайомитися з роботою ОГС: до України завітали громадські діячі зі США

Наприкінці вересня в Україну завітав Пітер Наваріо, виконавчий директор міжнародної організації HealthRight International, та Грант Каррі, американський благодійник, який у травні цього року долучився до благодійного аукціону на підтримку України.

У травні 2023 року міжнародна організація HealthRight International провела щорічний благодійний аукціон у межах гала-вечора Health & Human Rights Award. Метою заходу став збір коштів на реалізацію проєктів Представництва HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні задля подолання наслідків війни. Серед лотів аукціону були державний прапор зі Сходу України та прапор Гостомельської громади, підписані українськими захисниками, яку команда Представництва HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні передала в Нью-Йорк напередодні. Загальна сума збору за результатами аукціону склала 500 000$.

Ця подія була висвітлена провідними українськими медіа: УкрінформІсторична правдаLB.uaНовинарня.

Грант Каррі став одним з тих, хто долучився до участі в аукціоні й таким чином отримав поїздку до України, щоб побачити наслідки війни на власні очі та познайомитися з роботою організацій громадянського суспільства під час війни.

photo_2023-10-07_13-13-48

Пітер Наваріо та Галина Скіпальська на Алеї Героїв. Київ. Майдан Незалежності. Також з представниками HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні на Софііїській площі. Виставка розбитої ворожої техніки. Київ

Для пана Каррі цей візит в Україну став першим. Він зауважив, що для нього події в Україні та наслідки війни було важливо побачити на власні очі: «Нью-Йорк знаходиться далеко від війни в Україні. Одна справа — читати про це або дивитися новини, а інша — побачити зблизька. Це була рідкісна можливість почути людей, які постраждали від війни, і тих, хто намагається змінити ситуацію на місцях. Це — криза, яку мільйони людей переживають щодня в конфлікті, який вони не обирали».

До України гості прибули для обговорення підсумків проєктів, які реалізує Представництво HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні, та визначення напрямків співпраці, зокрема — щодо розробки плану допомоги розвитку гуманітарних та соціальних проєктів в Україні для ВПО.

Упродовж чотирьох денного перебування в Україні гості приїздили до Києва та Львова. У цих міста вони відвідали Соціальні квартири та Денні центри «Право на здоров’я», що надають підтримку жінкам та сім’ям, які постраждали від наслідків війни чи опинились у складних життєвих обставинах. Пан Наваріо та пан Каррі мали можливість побачити як працюють команди фахівців в умовах війни, поспілкуватись з клієнтами та почути їх життєві історії з перших вуст. Для діток гості завчасно підготувати приємні подарунки.

grant-karri-ta-predstavnyky-healthright-international-pravo-na-zdorovya-v-ukrayini-v-dennomu-czentri-pravo-na-zdorovya-m.kyyiv-scaled

Грант Каррі та представники HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні в Денному центрі ”Право на здоров’я”, м. Київ

У столиці разом з директоркою Представництва HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні Галиною Скіпальською пан Наваріо та пан Каррі відвідали Центр захисту прав дитини. Під час спільної зустрічі з представниками Офісу Омбудсмана обговорили можливі шляхи об’єднання зусиль задля захисту прав дітей, що є особливо актуальним в умовах війни. Ірина Суслова, представниця Уповноваженого з прав дитини, розповіла гостям про головні засади діяльності Центру, а також про послуги для дітей, які були повернені на Батьківщину з території росії.

Після офіційних зустрічей пан Карі відвідав місця столиці, які постраждали від російської агресії, а також побував у Гостомелі. Там він зустрівся з Головою Гостомельської СВА Сергієм Смелем. У межах візиту до Гостомельської громади пан Каррі ознайомився з масштабами руйнувань та ходом бойових дій на цій території. Зокрема — відвідав зруйнований внаслідок бойових дій Гостомельський ліцей №2.

Крім цього, відвідав село Мощун, де розташовувалася перша лінія оборони Київщини, а також побачив меморіал воїнам-оборонцям «Янголи Перемоги». У селі Горенка на одному зі зруйнованих будинків він познайомився з роботою всесвітньовідомого художника Бенксі «Чоловік у ванній».

У Львові пан Наваріо та пан Каррі вирушили з візитом до модульного містечка “Маріяполіс” для ВПО, де для них провів екскурсію керівник Володимир Головатий. Він розповів про облаштування містечка, послуги, які отримують його жителі, та їх найбільш затребувані потреби. Разом з тим, гості мали нагоду побачити співпрацю місцевої громади з фахівцями Представництва HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні, адже саме тут психологи та соціальні працівники надають консультативну та гуманітарну підтримку тим, хто цього потребує.

Програма візиту пана Наваріо та пана Каррі дозволила гостям ближче познайомитися з наслідками війни, потребами та викликами українців, а також фахівцями громадського сектору, які працюють у соціальній сфері заради полегшення доступу найбільш уразливих груп населення до медичних та психосоціальних послуг.

Наприкінці свого візиту до України пан Каррі зауважив, що не знав, чого очікувати від цієї поїздки напередодні, але вона стала незабутньою: «Мені пощастило познайомитися з чудовими членами команди HealthRight в Україні й побачити зміни, які вони впроваджують. Україна — прекрасна країна, і я з нетерпінням чекаю можливості повернутися сюди, щоб побачити й відчути більше».

Пан Пітер Наваріо мав нагоду зустрітись із командою київського офісу Представництва HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та особисто подякувати кожному за роботу та стійкість в умовах війни. В свою чергу усі члени команди вдячні гостям за візит, підтримку й особистий внесок у допомогу Україні.

Для довідки

На території модульного містечка у Львові, яке відвідали пан Наваріо та пан Каррі, місцеві жителі можуть скористатися послугами мобільних команд у межах проєкту, який реалізує HealthRight в Україні за фінансування міжнародної організації World Vision.

Фахівці команд надають психологічну підтримку ВПО та проводять заняття із подолання стресу та самовладання, розроблені із використанням міжнародних запатентованих методик First Aid Arts та Activity Catalogue від організації World Vision International.

На базі модульного містечка також працюють Дитячі куточки «МаленькіВеликі» від HealthRight в Україні, де дітям пропонують заняття з розвивальними вправами та іграми. У дитячих куточках волонтери, які пройшли відповідне навчання, проводять для дітей-ВПО заняття, спрямовані на подолання стресу, пропонують допомогу у виконанні домашніх завдань та дружню підтримку для подолання наслідків війни.

administrator

Related Articles