Київ. 17 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПрАТ “Покровський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК, раніше – Орджонікідзевський ГЗК, Дніпропетровська обл.) після 4-місячного простою знову ввів в експлуатацію лише Чкаловську збагачувальну фабрику (ЧЗФ), яка також працює нестабільно через низький попит на марганцевий концентрат.
Згідно з інформацією в корпоративному виданні “За марганець”, на Покровському ГЗК через військову агресію Росії проти України виробничий процес частково зупинено.
“Якщо говорити про основні підрозділи – кар’єри і фабрики, то після 4-місячного простою в технологічний процес включився лише один колектив збагачувачів – Чкаловська фабрика. Наразі графік роботи цього підрозділу досить нестабільний, він відпрацював у квітні, а тепер запустився в липні. Питання роботи фабрики безпосередньо залежить від попиту на концентрат, який поки що не збільшується”, – констатує видання.
Зазначається, що Чкаловська фабрика знову почала працювати з 6 липня, але не у звичному режимі: у зв’язку зі значним подорожчанням електроенергії для промислових підприємств комбінат змушений був побудувати такий механізм роботи, щоб утримати баланс і зберегти можливість працювати.
У зв’язку з цим вирішили зупиняти фабрику і Північний кар’єр у години найвищої вартості електроенергії – у вечірній час, а компенсувати за можливості втрачений час колектив намагається за рахунок підвищення продуктивності вдень, зазначає заступник начальника ЧЗФ Юрій Кородзієвський.
Констатовано також, що однією з основних проблем перед запуском ЧЗФ влітку став дефіцит персоналу: з фабрики мобілізували понад 20 чоловіків, частина жінок виїхала за межі міста і країни через війну. На допомогу колегам прийшли працівники Олександрівської збагачувальної та Богданівської збагачувально-агломераційної фабрик.
Як повідомлялося, ПГЗК перебував у простої з 1 грудня 2022 року до 1 квітня 2023 року, а збагачувальні фабрики простоювали з 1 жовтня-2022 року (не виробляли концентрат) через дефіцит електроенергії внаслідок війни, а також зниження попиту на продукцію.
ПГЗК – найбільший в Україні виробник марганцевої руди, що здійснює її видобуток у відкритий спосіб.
У власності чотирьох кіпрських компаній – Profetis Enterprises Limited, Exseed Investmens Limited, Clemente Enterprises Limited і Alexton Holdings Limited (усі – Кіпр) – перебуває по 24,3024% акцій ПрАТ.
Джерело: https://pokrovgzk.com.ua/2023/07/15/%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%b2-%d1%87%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d1%97-%d0%b7%d0%b1%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d1%87%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d1%97/