Встигнути усе, що хочеться, під час фестивалю нереально. Тож ми записали й розмістили в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE більшість подій 20 Docudays UA. Зокрема, на платформі доступні усі дискусії правозахисної програми RIGHTS NOW! та «Архіву війни». Сьогодні розповідаємо вам про три розмови на тему відновлення, які точно варто прослухати.
Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію
Спікер(к)и: Масі Найєм, Любов Галан, Аліна Михайлова.
Модератор: Євген Павлюковський, журналіст.
Засновники/-ці ГО «Принцип», український військовий та юрист Масі Найєм, правозахисниця Любов Галан та військова медикиня Аліна Михайлова обговорюють шлях відновлення військового чи військової після поранень: бюрократичні проблеми, що виникають, та механізми захисту прав поранених військових. У межах події дізнаєтесь, як спростити державні процедури, зробити ефективною взаємодію з державою, аби кожен/-на, хто захищає країну, відчували свою цінність.
Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям
Спікер(к)и: Тетяна Шапран, Галина Сищук, Дафна Шарон-Максімов, Світлана та Марат Ісаєви.
Модераторка: Ксенія Шиманська.
Хібукі — це державна програма Ізраїлю з підтримки дітей, які пережили травматичні події, зокрема й пов’язані з війною. В межах цієї терапії дитина, що пережила травму, отримує в дитячому садочку чи у початковій школі іграшкового Хібукі-собаку. Терапія полягає в тому, що дитина переносить на іграшку свої переживання й страхи, а говорячи від імені іграшки, проживає власний досвід, рефлектує переживання та почуття. В дитини формуються навички розуміння свого стану та потреб, піклування про себе через Хібукі-іграшку. Україна наразі переймає досвід Ізраїлю. Спікер(к)и обговорять, як вони практикують Хібукі-терапію в пілотних школах по всій Україні.
Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіха.
Спікер(к)и: Уляна Джурляк, Олена Купіна, Дар’я Пирогова.
Модераторка: Анастасія Куриленко.
Через війну тисячі українських сімей втратили житло, а інфраструктура населених пунктів зазнала масштабних руйнувань. Чимало українців/-ок, які покинули свої домівки, рятуючись від війни, хочуть повертатися й брати активну участь у відбудові громад. З дискусії ви дізнаєтесь, як має відбуватися процес відбудови та модернізації українських міст і сіл, а також як громада може впливати на процес відновлення, аби в ньому були враховані інтереси кожної людини. Подія відбулася в партнерстві з освітнім проєктом STEM is FEM.
Ловіть регулярні доку-анонси й дивіться фестивальний контент на DOCUSPACE.
Джерело: Docudays UA.