Прем'єри восьми європейських країн закликали глобальні технологічні компанії у сфері соцмедіа долучитися до боротьби з дезінформацією

Київ. 29 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністри України, Литви, Польщі, Латвії, Естонії, Словаччини, Чехії та Молдови звернулися з колективним листом на адресу глобальних технологічних компаній, що працюють у сфері соціальних медіа, про необхідність їх залучення до боротьби з дезінформацією.

“Ми звертаємося до вас із почуттям невідкладності та закликом до дії. Демократії у всьому світі борються з дезінформацією, що підриває наш мир і стабільність, і нам потрібна ваша підтримка, щоб вийти переможцями. Технологічні платформи, схожі до вашої, стали віртуальними полями битв, і ворожі іноземні держави використовують їх для поширення хибних наративів, що суперечать повідомленням новинних агентств, які ґрунтуються на фактах. Дезінформація – один з їх найважливіших та потужних видів зброї. Вона створює та поширює хибні наративи для стратегічного просування шкідливих цілей”, – ідеться у листі.

Зазначається, що іноземні інформаційні маніпуляції та втручання, зокрема дезінформація, застосовуються для дестабілізації країн, послаблення демократій, зриву вступу Молдови та України до Європейського Союзу та послаблення підтримки України в умовах агресивної війни з боку Росії.

Глави урядів заявляють, що соціальні мережі стали потужним каналом для поширення хибних та маніпулятивних наративів.

“Платна реклама та штучне просування на платформах Meta, зокрема Facebook, часто використовуються для закликів до насильницьких соціальних заворушень, перенесення насильства на вулиці та дестабілізації урядів. Великі технологічні компанії мають бути уважними і не дозволяти використовувати себе як засіб для досягнення таких цілей. Вони мають вжити заходів для того, щоб їхні платформи не використовували для поширення пропаганди чи дезінформації, яка пропагує війну, виправдовує воєнні злочини, злочини проти людяності чи інші форми насильства”, – йдеться у листі.

Прем’єри вважають, що великі технологічні компанії мають розширювати співпрацю та взаємодію з широким колом зацікавлених сторін – урядами, громадянським суспільством, експертами, науковими колами, незалежними ЗМІ та фактчекерами.

“Це заклик до дії, оскільки іноземні інформаційні маніпуляції та втручання, зокреам дезінформаційні кампанії, становлять загрозу для демократії, стабільності та національної безпеки. Великі технологічні компанії можуть стати важливими союзниками у наших спільних зусиллях боротьби з ворожими інформаційними атаками на демократії та міжнародний порядок, заснований на правилах. Ми закликаємо вас об’єднати зусилля з демократичними урядами та громадянським суспільством та працювати разом, щоб захистити цілісність інформації та гарантувати безпеку наших громад”, – підсумували глави урядів.

administrator

Related Articles