Презентація звукових маячків «Пай» для покращення доступності міста Рівне для людей із втратою зору

17 січня у Рівному о 13:00 відбудеться презентація рішення з підвищення доступності місцевих установ для людей із втратою зору через встановлення звукових маячків «Пай».

Локація: м. Рівне, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека,
вул. Олександра Борисенка, 6.

Спікери: 

  • Леся Кондратюк, керівниця НГО «Практика інноваційного досвіду»;
  • Микола Мацько, співзасновник НГО «Практика інноваційного досвіду», ветеран із повною втратою зору.

Модератор:

  • Петро Поліщук, керівник ВП ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Рівненській області, інструктор з орієнтування в просторі.

Програма:

13:00-13:15 — представлення організації та рішення «Пай»,
13:15-13:40 — відкрите тестування, презентація пристрою та застосунку,
13:40-14:00 — сесія питань-відповідей.

Подія відбувається в рамках проєкту “Реабілітація ветеранів із повною або частковою втратою зору” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Маячки «Пай» — інноваційне українське рішення, розробка НГО «Практика інноваційного досвіду», яке полегшує просторову орієнтацію людям із втратою зору. Зазвичай, незрячі і слабозорі можуть знайти необхідну локацію, проте їм складно відшукати саме вхід у приміщення. Маячок і застосунок «Пай» вирішують цю задачу: коли людина приходить на необхідну локацію, вона вмикає маячок із мобільного застосунку, і пристрій видає характерний звук біля дверей, щоб людина із втратою зору могла орієнтуючись на звук потрапити в приміщення.

Рівне — друге місто в Україні, де будуть встановленні звукові маячки «Пай».

17 січня з 14:00 до 16:00 ними буде оснащено п’ять об’єктів для кращої просторової навігації людей із втратою зору. Це установи, які найбільше відвідують люди із порушеннями зору.

Запрошуємо експертів з доступності, журналістів та небайдужих громадян долучитися до презентації, щоб поспілкуватися з командою проєкту про рішення та плани, а також власноруч перевірити роботу пристроїв.

Давайте разом робити простір більш доступним та інклюзивним!
_________________________________

НГО «Практика інноваційного досвіду» веде активну роботу з викорінення стереотипів про незрячих у суспільстві. Здійснює навчання та моніторинг роботи державних органів, а також підтримує комунікацію із соціально відповідальним бізнесом заради забезпечення доступності необхідних об’єктів інфраструктури для людей із втратою зору. Організація діє з липня 2020 року.

administrator

Related Articles