Профільний комітет розглянув хід виконання програм – ракетної та з виробництва боєприпасів

Київ. 10 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Парламентський комітет з національної безпеки розглянув перебіг виконання ракетної програми та програми з виробництва боєприпасів, повідомила заступниця голови комітету Мар’яна Безугла (фракція “Слуга народу”).

“Провели засідання Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, присвячене ракетній та боєприпасним програмам: стан виконання, проблеми, перспективи, фінансування…”, – написала Безугла в середу у фейсбуці.

Вона наголосила, що комітет активно долучався до розроблення та затвердження цих програм і продовжує контролювати їх виконання.

“Виробники, замовники та регулятори – під наглядом комітету. Синхронізовано. Були палкі розбірки, не без цього. 5 годин. Ми якраз майданчик верифікації”, – зазначила народна депутатка.

За її словами, наразі існують розробки ракет різних типів, частина з яких використовується на фронті, наприклад, з уже оприлюднених – “Нептун”. При цьому Безугла анонсувала підготовку “низки сюрпризів”.

Заступниця голови комітету зазначила, що вже рік, як Україна виробляє боєприпаси, але їхня кількість є малою порівняно “з колосальними потребами війни, вимірюваними сотнями тисяч одиниць”;

“Сама країна таку потребу закрити не може, і до повномасштабного вторгнення (Росії в Україну – ІФ-У) масове виробництво власних боєприпасів системно не підіймалось і не фінансувалось… Нині за рік маємо диво прогресу, проте виклики пішли далеко вперед. Частково це вирішується запуском/відновленням виробництва у партнерів і постачанням їхніх запасів”, – зазначила Безугла.

Крім цього, вона наголосила, що особлива увага приділяється дублюванню виробничих потужностей і співпраці з партнерами щодо спільного виробництва.

За словами Безуглої, систематизується виробництво дронів і боєприпасів до них.

Вона також розповіла, що головна інспекція Міноборони доповіла про низку особливо проблемних дослідницько-конструкторських робіт.

Безугла звернула увагу на необхідність надання можливості розвивати всі ключові розробки програм, навіть якщо вони мають низку проблем і не мають оптимізованого підходу (запізнюються за термінами…).

“Тільки так ми вийдемо на серійне виробництво власного озброєння”, – зазначила народна депутатка.

Джерело: https://www.facebook.com/1551784961/posts/pfbid03eomi37EvC4E19zxLZRPM1e6v4ithG7zJ7MCSrpsioiDNGLWuyCBRwJChdJmBbnSl/

administrator

Related Articles