Протестувальники проти пенсійної реформи у Франції блокують роботу аеропортів і вокзалів, а також шкіл

Київ. 23 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Франції в четвер відбуваються масові страйки, зокрема в транспортній та освітній сферах, повідомляють французькі ЗМІ.

Незадоволені пенсійною реформою французи влаштували страйки в аеропортах Парижа, ускладнивши вхід до термінала 1 в аеропорту імені Шарля-де-Голля, біля в’їзду утворилися довжелезні затори.

Управління цивільної авіації побоюється погіршення ситуації і вимагає скасувати 30% рейсів в аеропорту Орлі в п’ятницю, 15% – у суботу, а також по 20% – в аеропортах Марселя, Бордо і Ліона.

Перебої в русі спостерігаються на більшості ліній у столичному метро. Ця проблема стосується і приміських поїздів.

У Ліоні протестувальники заблокували роботу вокзалу. Вони вийшли на колії з прапорами профспілок, у руках у декого – фаєри. Вони закликають до відставки президента Франції Еммануеля Макрона.

До страйку приєдналося багато вчителів, у Парижі закрито 140 початкових шкіл, а також багато середніх загальноосвітніх закладів. За оцінкою мерії столиці, 56% шкільних викладачів у четвер оголосили страйк. У профспілці вчителів заявляють про 70% фахівців, які страйкують у Парижі.

На роботу не вийшли працівники низки шкіл у Руані, Марселі, Тулузі та інших містах Франції.

У Парижі триває страйк працівників компаній, що прибирають сміття. На вулицях лежать гори пакетів сміття біля переповнених баків. У мерії Парижа повідомили телеканалу BFM TV, що станом на четвер обсяги неприбраного сміття в місті сягали обсягу в 9,6 тис. тонн.

За даними газети “Фігаро”, низка магазинів і ресторанів, розташованих поблизу Паризької опери, вирішили зачинитися в четвер раніше, ніж зазвичай, через побоювання, що протестувальники можуть влаштувати погроми.

Крім цього, в деяких регіонах Франції, зокрема в Паризькому регіоні та Нормандії, через страйки спостерігаються перебої в роботі АЗС.

Понад 240 акцій протесту заплановано в четвер у всій Франції. Влада очікує до 800 тис. учасників і побоюється, що до протестувальників можуть приєднатися призвідники заворушень, зокрема представники руху “жовтих жилетів”.

20 березня в Національних зборах Франції відбулося голосування з питання недовіри уряду, але французькій парламентській опозиції не вдалося домогтися потрібної більшості для оголошення вотуму недовіри через пенсійну реформу, що підвищує вік виходу французів на пенсію з 62 до 64 років. Тепер пенсійна реформа вважається ухваленою Національними зборами.

Ця парламентська криза була спричинена тим, що слідом за затвердженням законопроєкту про реформу у верхній палаті парламенту – сенаті – уряд вдався до використання статті конституції 49.3, яка дає змогу ухвалити закон, оминаючи голосування в Національних зборах.

Після цього проєкт реформи, через який із січня у Франції відбуваються організовані профспілками багатотисячні маніфестації з вимогами відкликання, спровокував численні спонтанні акції, що супроводжувалися сутичками протестувальників із силами порядку.

administrator

Related Articles