Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Міністерстві освіти і науки розповіли про способи вступу до українських вишів для іноземних студентів у 2022 році.
"З 1 травня 2022 року вже зареєстровано понад 100 запрошень на навчання для іноземців. Залучення максимальної кількості іноземних здобувачів на навчання є одним із важливих завдань для зміцнення довіри до української системи освіти та формування стійких міжнародних відносин", – наводить слова міністра Сергія Шкарлета пресслужба відомства.
Зазначено, що приймання на навчання іноземців для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, магістра та доктора філософії в українських закладах освіти може здійснюватися тричі на рік.
Також протягом року іноземців приймають на навчання в аспірантуру, докторантуру, за програмами підготовчого факультету (підрозділу), з вивчення державної мови та мови навчання, а також для здобуття післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та стажування.
У міністерстві наголошують, що для того, щоб стати студентом закладу освіти в Україні, потрібно зробити кілька кроків.
"Іноземці, які бажають навчатися в українських університетах, мають звернутися до закладу вищої освіти, щоб отримати запрошення. Цього року навчання для іноземців у навчальних закладах України здійснюється очно або дистанційно. Як для очного, так і дистанційного вступу необхідно отримати запрошення на навчання. Термін дії запрошення – один рік", – йдеться в повідомленні.
Вибрати університет можна на сайті за посиланням: https://studyinukraine.gov.ua.
"Необхідність отримати запрошення на навчання та комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства обумовлена тим, що інформація про запрошення на навчання стає доступною для перевірки консульськими установами України та іншими компетентними органами", – повідомляють у відомстві.
Згідно з повідомленням, наступним кроком для іноземця є підготовка документів: легалізація та переклад документів про попередню освіту, паспорт, довідка з банку про наявність коштів, медична довідка тощо.
Звернутися по візу до посольства України за кордоном можна за посиланням: https://mfa.gov.ua/en/consular-affairs.
"Щоб організувати дистанційний набір іноземних громадян для здобуття вищої освіти, заклад має укласти угоду з партнерською організацією. Особа складає вступні випробування, зокрема дистанційно у своїй країні, та розпочинає навчання", – йдеться в повідомленні.