Прикарпатські посадовці навчатимуться в Школі проєктного менеджменту

Прикарпатські посадовці навчатимуться в Школі проєктного менеджменту
15 серпня 2023 року в Івано-Франківську  було презентовано проєкт «Проєктна діяльність, як дієвий інструмент сталого розвитку громад Прикарпаття». Проєкт має на меті посилити компетенції муніципальних посадовців з проєктного менеджменту для залучення ресурсів та реалізації проектів для розвитку громад. Проєктні активності до кінця 2023 року реалізовуватиме громадський центр «Еталон» у партнерстві з Івано-Франківською обласною радою.
 
Про це йшлося під час пресконференції, у якій взяли участь:
  • Василь Гладій – перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради,
  • Володимир Попович – заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації,
  • Леся Аронець – голова правління громадського центру «Еталон»,
  • Олена – керівниця проєкту «Проєктна діяльність, як дієвий інструмент сталого розвитку громад Прикарпаття».
Учасники пресконференції дізналися про основні завдання та етапи реалізації проєкту, які громади будуть залучені, яким чином Школа проєктної діяльності допоможе фахівцям органів місцевого самоврядування набути знань і навичок для залучення фінансових та інших ресурсів у свої громади та управління проєктами.
 20230815_111810
 
Акцентуючи увагу на актуальності проєкту, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій наголосив, що важливо не тільки вміти оформити проєктну заявку, але й успішно реалізувати проєктні заходи, а також прозвітувати про них. Адже, зараз чимала кількість донорів втілює різноманітні проєкти і програми, в тому числі міжнародні. Відповідно громади повинні вміти налагоджувати співпрацю з цими проєктами і програмами. В свою чергу Івано-Франківська обласна рада також має практики співфінансування з обласного бюджету як проєктів і програм органів місцевого самоврядування, так і інститутів громадянського суспільства.
Для того щоб навчитися плавати, треба зайти у воду, – зазначив Володимир Попович, заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації. – Так само для того щоб вміти працювати з проєктами, слід їх готувати та впроваджувати.
Службовець підкреслив важливість відповідності проєктів громад стратегічним напрямам розвитку регіону. Наразі діє стратегія Івано-Франківської області до 2027 року. Основним інструментом реалізації Стратегії є план заходів. У січні 2023 року було оголошено збір ідей проєктів до плану заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії розвитку. За словами Володимира Поповича, на сьогодні налічується близько 500 проєктних ідей, які планується виставити на громадське обговорення, а наприкінці цього року сформовані проєкти винести на розгляд обласної ради у вигляді систематизованого плану заходів. При цьому пріоритет надаватиметься розвитковим проєктам, тобто тим, які забезпечуватимуть довгостроковий сталий розвиток громад та нашої області в цілому.
 
Керівниця проєкту «Проєктна діяльність, як дієвий інструмент сталого розвитку громад Прикарпаття» Олена Зварич навела приклади, чому цей проєкт загалом та Школа проєктного менеджменту зокрема мають бути помічним інструментом для нарощення спроможності прикарпатських громад щодо збільшення кількості та якості проєктів. Так, наведено приклади, відповідно до яких сусідні області, наприклад, Закарпатська, Львівська мають значно більше партнерських відносин та проєктів, що реалізуються у громадах.
 
Безпосередньо про передбачені в рамках проєкту «Проєктна діяльність, як дієвий інструмент сталого розвитку громад Прикарпаття» заходи розповіла керівниця громадського центру «Еталон» Леся Аронець. Так, на першому етапі запланована інформаційно-просвітницька кампанія. Вона має охопити всі 62 громади Івано-Франківщини. Для цього команда у складі представників громадського центру «Еталон» Івано-Франківської обласної ради та обласної адміністрації, проведе 10 виїзних зустрічей у громадах. Ці заходи будуть організовані за кущовим принципом– у районних центрах та більших населених пунктах області.
Якщо великі міські громади є більш просунутими і вже залучають ресурси, то менші громади, особливо утворені у 2020 році, ще не мають такого успішного досвіду, – говорить Леся Аронець. – Тому Школа проєктного менеджменту має акумулювати знання і досвід фахівців у сфері написання і реалізації проєктів з Дніпра, Сум, Ізмаїлу Одеської області та Прилук Чернігівської області. Тобто це ще може бути і додатковим стимулом для міжрегіональних колаборацій. 
При цьому передбачається не тільки навчальна програма, але й підготовка реальних проектів та менторський супровід з тим, щоб на виході громади мали готові пакети документів для подання на розгляд донорів. Також у грудні запланована зустріч з донорами для ознайомлення громад з наявними проєктами і програмами, а донорів – з потенційними партнерами.
administrator

Related Articles