Київ. 21 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент РФ Володимир Путін продовжує риторично намагатися згуртувати світ, зокрема країни Африки та Азії, проти західних держав, однак малоймовірно, що йому вдасться досягти успіху в цьому питанні, повідомляється у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 20 березня.
“Путін узяв участь у Міжнародній парламентській конференції “Росія-Африка в багатополярному світі” 20 березня і заявив, що Росія і держави Африки, Азії, Близького Сходу і Латинської Америки підтримують норми суспільних принципів, моралі і традицій і виступають проти неоколоніальної ідеології”, – ідеться у зведенні.
У ньому наголошується, що представлення Путіним передбачуваної китайсько-російської осі проти Заходу і його коментарі на конференції, ймовірно, “є посиленою пропозицією країнам, що не приєдналися, сформувати певний антизахідний блок”.
“Путін, імовірно, сподівався, що Сі запропонує аналогічне бачення, щоб доповнити цю пропозицію, і відмова Сі зробити це, ймовірно, послаблює вплив зусиль Путіна”, – переконані аналітики Інституту.
Вони зазначають, що привабливість потенційного антизахідного геополітичного блоку на основі Китаю і Росії більшою мірою пов’язана з економічною і політичною міццю Китаю, ніж з економічною міццю Росії, що зменшується, та її військовою міццю, сильно ослабленою бойовими діями в Україні.
“Дипломатичні зусилля Росії щодо мобілізації підтримки своєї війни в Україні, як і раніше, дають мало відчутних результатів, а активізація зусиль зі згуртування решти світу проти Заходу, найімовірніше, не буде ефективнішою”, – наголосили в ISW.
При цьому в Інституті уточнили, що позиція глави КНР Сі Цзіньпіна, яка демонструє відмову від явного об’єднання Китаю з Росією в геополітичному конфлікті Путіна із Заходом, є помітним відходом від заявленого Пекіном “партнерства без обмежень” із Росією, про яке повідомлялося напередодні вторгнення РФ в Україну.
“Риторика Сі свідчить про те, що він не схильний надавати Росії економічну та політичну підтримку, необхідну їй для подолання невдач в Україні… Сі, ймовірно, запропонує конкретнішу пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів, хоча залишається незрозумілим, що потягне за собою його пропозиція і як сприйме її Кремль. Незрозумілими залишаються і перспективи постачань Китаєм до Росії військової техніки”, – зазначили в ISW.
Що ж стосується ситуації на полі бою, то в Інституті повідомляють, що російські окупанти домоглися незначних успіхів у районі Бахмута та його околиць, а також намагаються збільшити натиск під час проведення операцій у районі Авдіївки.
Водночас українська армія, за інформацією аналітиків, відбиває атаки загарбників, а також проводить розвідку боєм на запорізькому напрямку.
При цьому, на тимчасово окупованих росіянами територіях українські партизани продовжують знищувати представників окупаційної “влади”.
Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-march-20-2023