Райффайзен Банк слідом за держбанками зберіг плату за еквайринг після 1 липня

Київ. 4 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Райффайзен Банк, третій за кількістю платіжних терміналів на українському ринку, вирішив зберегти тариф на еквайринг незмінним для підтримки бізнесу, незважаючи на подорожчання з 1 липня інтерчейнджу з 0,7% до 0,9%.

“Незважаючи на підвищення ставок інтерчейнджу міжнародними платіжними системами, Райффайзен Банк залишає свої акційні тарифи незмінними – на рівні 1,3% для торговельного еквайрингу та 1,5% для інтернет-еквайрингу”, – йдеться в повідомленні банку у вівторок.

Фінустанова зазначила, що Україна рухається в бік збільшення безготівкових угод, тому Райфу важливо підтримати клієнтів, які допомагають країні у виконанні цієї амбітної мети.

Найбільші на ринку державні ПриватБанк і Ощадбанк минулого тижня також повідомили про рішення зберегти комісію за еквайринг? незважаючи на подорожчання інтерчейнджу, такі дії схвально оцінив глава Нацбанку України Андрій Пишний.

Водночас держбанки закликали MasterCard і Visa підтримати цю ініціативу і скасувати підвищення ставки інтерчейндж із 1 липня 2023 року. Ощадбанк зазначив, що “в разі незниження платіжними системами рівня інтерчейнджу протягом 1-2 місяців банк перегляне своє рішення”.

Згідно з інформацією ПриватБанку, найбільшого гравця на ринку, його базовий тариф за приймання платежів із карток становить 1,3%.

Згідно з даними НБУ, частка платіжних терміналів ПриватБанку, Ощадбанку і Райффайзен Банку на початок року становила відповідно 60,4%, 19,6% і 7,6%.

Раніше на прохання агентства “Інтерфакс-Україна” прокоментувати заклики асоціації ритейлерів відмовитися від підвищення ставки еквайрингу з 0,7% до 0,9% з 1 липня старша директорка з питань взаємодії з держорганами та регуляторної політики в СНД і Південно-Східній Європі Visa Юлія Вербова заявила, що Visa встановить ставку на інтерчейндж 0,9% відповідно до Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні, підписаного у травні 2021 року між Visa, Mastercard і НБУ.

Вона нагадала, що цей погоджений з Антимонопольним комітетом меморандум передбачав установлення ставки інтерчейндж 1,2% з 1 липня 2021 року та поступове її зниження, зокрема з 1 липня 2023 року з 1% до 0,9%.

Однак на час війни ставку було спочатку обнулено, а потім поступово підвищено до 0,7%.

administrator

Related Articles