Шанхай. 24 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китай просуватиме перетворення сіл на більш сучасні населені пункти, наближені за якістю життя до великих міст, що, як очікується, потребуватиме інвестицій у розмірі понад 1 трлн юанів ($139 млрд), пише China Securities Journal із посиланням на звіт Sinolink Securities. На засіданні Держради минулого тижня було заявлено, що ця трансформація є важливим кроком до поліпшення умов життя людей, підвищення внутрішнього попиту і сприяння якісному міському розвитку.
У звіті йдеться про те, що Гуанчжоу, столиця провінції Гуандун і одне з найбільших міст Китаю, планує цього року інвестиції в модернізацію житлового фонду в розмірі 200 млрд юанів, що на 60% більше за минулорічний обсяг. Обсяг ринку реновації в країні становив 1,24 трлн юанів 2020 року, 1,36 трлн юанів 2021 року і 655,9 млрд юанів минулого року, за даними Sinolink Securities.
Китай має намір нарощувати зусилля щодо подальшого розкриття споживчого потенціалу населення сільських районів, оскільки це відіграє значну роль у стабілізації економічного зростання і розширенні внутрішнього попиту, заявив офіційний представник міністерства сільського господарства і сільських справ Цзен Яньде.
За його словами, за перше півріччя 2023 року роздрібний продаж споживчих товарів у сільській місцевості зріс на 8,4% у річному вираженні, що на 0,3 процентного пункту вище, ніж у міських районах, повідомляє агентство “Сіньхуа”.
Необхідно докласти зусиль для підвищення доходів сільських жителів для розширення споживання, водночас буде вжито заходів із розвитку сільської промисловості з характерними особливостями та посилення професійної підготовки робітників-мігрантів із сільських районів. Як наголосив чиновник, сільських жителів слід заохочувати до придбання екологічно чистої побутової техніки та транспортних засобів на нових джерелах енергії, а для збільшення споживання необхідно розвивати сільський туризм.
Запаси урану в надрах Китаю перевищують 2,8 млн тонн, пише Global Times з посиланням на дані China National Nuclear Corp. Це свідчить про величезний потенціал країни щодо забезпечення себе поставками палива на тлі складної ситуації у світі.
На частку КНР припадає третина всіх запасів урану у світі, виявлених за останні 68 років, зазначається також у статті.
Провінція Шаньсі, яка є найбільшим регіоном виробництва вугілля в Китаї, у першому півріччі видобула 678 млрд тонн, пише China Daily. Таким чином, на неї припало близько 30% загального видобутку в країні. Цільовий показник на 2023 рік встановлено на позначці 1,365 млрд тонн.
Китай розпочав реалізацію трирічного плану із запобігання потраплянню чужорідних видів тварин і рослин до країни в рамках зусиль із захисту екологічної безпеки та біорізноманіття країни, повідомляє “Сіньхуа”.
За даними Головного митного управління, Китай стикається з ризиками інвазій чужорідних видів через швидкий розвиток міжнародної торгівлі та часте транскордонне пересування людей останніми роками. У першому півріччі було перехоплено загалом понад 1,4 тис. видів живих тварин і рослин, заборонених до ввезення в країну, а також було ліквідовано низку злочинних угруповань, які займалися незаконним ввезенням екзотичних домашніх тварин.