Ритейлери у всьому світі втрачають $100 млрд на рік через шахрайство покупців – дослідження

Київ. 18 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Роздрібні мережі в усьому світі щорічно втрачають понад $100 млрд недоотриманої виручки через несумлінні дії покупців, ідеться в дослідженні компанії Riskified, що спеціалізується на боротьбі з шахрайством.

У рамках дослідження Riskified провела опитування серед 300 ритейлерів із різних країн. Виручка кожного з учасників опитування становить понад $500 млн.

Низка компаній відзначили кількість порушень правил роздрібної торгівлі з боку покупців, що зростає. Найпоширеніші випадки включають шахрайство під час повернення товарів, використання підроблених облікових записів для багаторазового отримання знижок, а також застосування ботів з метою купівлі випущених обмеженим тиражем товарів для подальшого перепродажу за вищою ціною.

Так, одна з компаній, що беруть участь у дослідженні, втратила за рік понад $14 млн потенційного виторгу через дії 4 тис. несумлінних клієнтів, які створили 137 тис. облікових записів, щоб скористатися 35% знижкою, доступною під час першої покупки в магазині.

Інший ритейлер втратив понад $3,5 млн у першому кварталі поточного року після того, як невелика група серійних шахраїв змогла безліч разів скористатися промокодами на знижку від 35% до 50%.

Близько 90% компаній, які брали участь у дослідженні Riskified, зазначили, що вигідні умови повернення товарів і різні акції, спрямовані на стимулювання продажу та підвищення лояльності покупців, є важливою частиною їхньої бізнес-стратегії.

Водночас почастішали зловживання такими можливостями минулого року, які принесли більшості ритейлерів (55%) дуже значні збитки і змусили їх переглянути свою політику щодо клієнтоорієнтованих пропозицій на тлі й без того високих витрат.

У відповідь на шахрайство компанії посилюють контроль за діями покупців. Зокрема, 65% респондентів заявили, що вручну обробляють більшу частину заявок на повернення товарів, незважаючи на дорожнечу і трудомісткість цього процесу.

Компанія ThredUp, що володіє мережею магазинів секонд-хенд, зі свого боку, заснувала спеціальну групу із боротьби з шахрайством, яка займається моніторингом облікових записів і вивченням інших відомостей про клієнтів. Крім того, нещодавно ThredUp впровадила програму, що дає змогу покупцям отримати кредит на придбання наступних товарів в обмін на відмову від повернення куплених раніше.

administrator

Related Articles