Що Україна вже зробила для вступу в ЄС: сфера довкілля та зміна клімату

Понад 80 основних актів ЄС у сфері довкілля та зміни клімату потрібно запровадити Україні, щоб стати членом ЄС. Що вже зроблено та де знайти перелік та інформацію про ці акти ЄС? 

Команда Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” зібрала основні нормативно-правові документи ЄС у сфері довкілля та зміни клімату у спеціальному довіднику та на веб-порталі «Компас – твій зелений дороговказ до членства в ЄС».

27 вересня охочих запрошують на презентацію, де розкажуть, як користуватися цими інструментами. Під час заходу також обговорять, як підвищувати спроможність імплементувати acquis ЄС у сфері довкілля та зміни клімату та якими будуть наступні кроки на шляху до членства в ЄС.

Детальніше про подію. Для участі зареєструйтеся, будь ласка, за посиланням: https://cutt.ly/AwczmdVK

Що вже зроблено?

Україна вже зробила певні кроки для імплементації довкіллєвого законодавства ЄС. Протягом 2023 року команда Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” відстежувала хронологію подій і рішень, а також прийняті закони, стратегії та плани для виконання Україною вимог Глави 27 «Довкілля і клімат». Знайти детальну інформацію можна у квартальних моніторингах:

Червень 2022 – березень 2023

23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС. Щоб приступити до етапу офіційних переговорів, Україна повинна виконати сім вимог із впровадження реформ, визначених Європейською Комісією. 

Детально за посиланням: https://bit.ly/3mUO6Mf.

Березень – травень 2023

З часу отримання у червні 2022 року статусу країни-кандидата на вступ в ЄС, Україна зосередила увагу на виконанні семи рекомендацій Європейської Комісії та активізувала дипломатичні зусилля в одержанні підтримки від інституцій ЄС та держав-членів ЄС щодо найшвидшого відкриття переговорів про вступ. 

Паралельно органи влади та зацікавлені сторони працюють над проведенням необхідних секторальних реформ (зокрема й у кліматичній і довкіллєвій сферах), а також посиленням спроможності у просуванні таких реформ.

Детально за посиланням: https://bit.ly/3WZko6A

Червень – серпень 2023

Основним досягненням літа 2023 року стало проведення оцінювання готовності України до відкриття переговорів зі вступу України в ЄС.

ЄС надав попереднє усне оцінювання щодо виконання Україною семи рекомендацій Європейської Комісії як передумови початку переговорів. У свою чергу Україна завершила другий етап первинної самооцінки стану імплементації актів права ЄС в національне законодавство.

Окрім того проводилася робота із запровадження інструменту Ukraine Facility, який серед іншого підтримуватиме реформи в рамках процесу вступу України до ЄС.

Детально за посиланням: https://cutt.ly/SwxJ04Jy.  

Публікація підготовлена за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проєкту «На шляху до членства в ЄС: завдання у сфері довкілля та зміни клімату», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля».

administrator

Related Articles