Школа Активної Молоді успішно завершила свою діяльність. Цей унікальний продукт виявився справжньою лабораторією ідей, де об’єдналися молоді представники різних старостинських округів, маючи одну спільну мету – стати лідерами, здатними впроваджувати позитивні зміни у своїх громадах.
Випускники Школи складають групу з 36 представників молоді віком від 18 до 35 років, які проживають чи мають зв’язок з громадою. Кожна громада: Одеської області – Доброславська, Зеленогірська, Шабівська та Кіровоградської області – Онуфріївська, Кетрисанівська, Устинівська, надіслала по 6 осіб, готових долучитися до Школи на всіх етапах ШАМ.
Школа Активної Молоді охоплює навчання, обговорення конкретних ініціатив, а також вручення сертифікатів учасникам. Тренер заходу Олег Овчаренко наголошує, що перший день був інтеграційним у взаємодії з громадами, однак це не завадило ефективній взаємодії.
“Молодь виявила активний інтерес до різних форматів співпраці з ОМС та можливостей впливу на ухвалення рішень, які стосуються молоді. Це свідчить про те, що учасники мають бажання брати активну участь у формуванні своєї громади та долучатися до прийняття важливих рішень“, – тренер ШАМ 2023 Олег Овчаренко.
Основною метою Школи є навчання учасників навичкам лідерства та розвиток їхніх ідей для реалізації позитивних змін у громадах. Учасники мають різноманітний досвід і репрезентують різні старостинські округи, що створює унікальну динаміку для обміну думками та підходами до розв’язання проблем. Це важливий аспект, оскільки саме через об’єднані зусилля індивідів можна досягти максимального впливу на громадське життя.
“Важливо, щоб учасники ШАМ розуміли інструменти лідерства та спробували їх застосувати на практиці. Під час школи ми розібрали які важелі існують та як ними користуватись. Учасники усвідомлюють, що без залучення молоді до визначення конкретних потреб дуже важко розв’язувати нагальні проблеми. Тому навички досліджень та розуміння всього спектру інструментів допоможуть їм контактувати зі своєю молоддю і допоможуть впоратись із завданнями, які постають перед ними“, – резюмувала тренерка Ольга Палькова-Свірчевська.
Школа Активної Молоді 2023 стала не просто навчальним проєктом, а інноваційною платформою для обміну досвідом, створення нових ідей та формування команд, готових вносити позитивні зміни у своїх громадах. Цей ініціативний підхід до розвитку молоді у сфері громадянської активності свідчить про те, що майбутнє нашої країни залежить від тих, хто готовий брати відповідальність та діяти.
Школа Активної Молоді впроваджується Міжнародною громадською організацією «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» у рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).