Словацький оператор системи передачі SEPS передає "Укренерго" обладнання на EUR1 млн для відновлення магістральних ПС

Київ. 3 травня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Словацький оператор системи передачі SEPS передає НЕК “Укренерго” вісім вантажівок обладнання загальною вартістю EUR1 млн для відновлення магістральних підстанцій, які постраждали під час російських ракетних атак і обстрілів.

Згідно з повідомленням “Укренерго” в телеграм-каналі в середу, обладнання допоможе відновити роботу декількох високовольтних підстанцій у різних регіонах України. Уточнюється, що перші дві вантажівки відправляться з території Словаччини вже сьогодні, а решта – найближчими днями.

В “Укренерго” додали, що дуже чекають на цей вантаж, оскільки саме наявність працюючого обладнання є найважливішою умовою відновлення енергетичної інфраструктури та підготовки до наступного опалювального сезону.

“Вдячні нашому партнеру – компанії SEPS за постійну підтримку від самого початку російського повномасштабного вторгнення, а особливо за надання гуманітарної допомоги. Це обладнання буде використано для відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури та допоможе нам зберегти світло для мільйонів українців”, – наголосив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький, слова якого наведено в повідомленні.

Державний секретар Міністерства фінансів Словацької Республіки Марсель Клімек, слова якого наводить “Укренерго”, висловив думку, що добробут і безпека словаків безпосередньо пов’язані з життям і безпекою сусідніх країн, зокрема й України.

“Допомога сусідам безперечна. Ми маємо зробити все для їхнього спокійного життя, адже їхня безпека – це ще й наша безпека. І якщо такої безпеки досі немає, наш обов’язок – допомогти забезпечити її якнайшвидше”, – наголосив він.

За словами голови правління та генерального директора SEPS Петера Довгуна, наведеними в повідомленні, складна ситуація, в якій перебуває народ України, викликає необхідність надання максимально можливої допомоги.

“Радий, що вдалося знайти обладнання та запчастини, які Україна може використовувати”, – зазначив Довгун.

Як повідомлялося 5 квітня з посиланням на результати нової комплексної спільної оцінки Програми розвитку ООН (ПРООН) і Світового банку, шкода, заподіяна війною електроенергетичній, газовій і тепловій інфраструктурі України, перевищує $10 млрд, що в п’ять разів більше, ніж у червні минулого року.

Водночас невідкладні потреби України для аварійного ремонту критично важливих об’єктів інфраструктури ПРООН і СБ визначають більш ніж у $1,2 млрд.

administrator

Related Articles