Аби сприяти захисту внутрішньо-переміщених сімей з дітьми, які постраждали від війни та були вимушені переселитися з населених пунктів, де проводяться активні бойові дії, до інших регіонів України, консорціум громадських організацій у березні 2022 року розпочав реалізацію СОС ДІТИ. Програма екстреної допомоги за ініціативи та фінансової підтримки Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка».
Саме в компоненті надання гуманітарної допомоги, а саме: продуктових та гігієнічних наборів, непродовольчих товарів та інших речей першої необхідності розпочали свою роботу фахівці Фастівського міського центру соціальних служб та Громадської організації «Всеукраїнського громадського центру «Волонтер». Фахівці надавали допомогу родинам з дітьми, які покинули свої домівки через активні бойові дії та знайшли прихисток у Фастівській територіальній громаді.
«Вкрай важливо, щоб у дітей та родин було все необхідне. Ми проводили оцінку потреб сім’ї, які прибували до громади, та за результатами отриманих даних формували запит для надання найнеобхіднішого», – розповідає фахівчиня Центру.
За 9 місяців роботи 10072 людей, зокрема 2154 дитини отримали статус внутрішньо переміщеної особи у громаді та за результатами здійснених оцінок потреб надано допомогу 5356 особам. 354 родини з дітьми забезпечено необхідним, зокрема:
- надано більше 338 наборів побутової хімії і гігієни, 772 – продуктових наборів;
- 270 родин з дітьми отримали гаряче харчування та забезпечно 8900 обідами родини, які знайшли прихисток в громаді;
- 105 дітей забезпечено сезонним одягом;
- 342 школяра, які залишилися на осінньо-зимовий період у Фастівській територіальній громаді отримали шкільне приладдя. До списку найнеобхідніший речей увійшли: зошити та обкладинки; папір та альбоми для малювання; гуашеві і акварельні фарби, кольорові олівці; пластилін, клей; косинці, лінійки, ножиці; пенали; кулькові ручки, олівці, пензлики, гумки для стирання.
«Обирали шкільне приладдя, яке буде якісним та зручним під час навчання, а також функціональним і відповідало потребам дітей різного віку. Наприклад, обирали ножиці відповідної довжини, якщо ручки – то кулькові, бо вони краще розвивають руку дитини під час письма, тонкі зошити для молодших школярів, більш об’ємні – для старших», – розповідає фахівчиня Центру.
- 150 наборів кухонного та столового приладдя передано 149 сім’ям;
- домашнім текстилем, який є вкрай потрібен у повсякденному житті та для створення затишку на новому місці забезпечено 109 сімей з дітьми.
«Я ніколи не думала, що у 21 столітті я залишуся без нічого та треба буде все починати з початку. Дуже вдячні фахівцям, що надали речі першої необхідності. Це дуже допомогло у облаштуванні на новому місці», – зазначила Любов, яка разом з 4 дітьми покинули домівку у Херсонській області.
- аби мати речі першої необхідності і підготуватися до надзвичайної ситуації взимку 136 павербенків, 100 світильників з лед-лампою та 300 ємностей для води надано родинам, які залишаються на зимовий період у громаді;
- більше 1630 сім’ям отримали послуги з консультування, роз’яснення та інформування щодо можливостей для дітей, про онлайн-навчання, гуртки і студії, оформлення довідок, соціальних виплат та іншої допомоги, яку можна отримати у громаді.
«Вдячні всій команді та Програмі, що дбають про нас у цей складний час та докладають зусиль, щоб ми з дітьми почувалися комфортніше», – говорить мама двох синів, які через активні бойові дії у місті Покровськ, Донецької області, переїхали до міста Фастів та залишаються на зимовий період у громаді.
«Я дуже рада, що Фастівська громада нас прийняла. У місті я знайшла роботу і почала працювати. Зараз мене не хочуть з неї відпускати. Фахівці Програми забезпечили нас речами першої необхідності. За це дуже всім дякую», – додає Сніжана, яка разом з родиною і дітьми переїхали до Фастова з селища Херсонської області.
«За ці 9 місяців роботи було багато. Крім складання оцінок потреб, оформлення документації, надання речей першої необхідності, важливо було підтримувати родини з дітьми, які прибували до громади. Ми завжди питали про те, як вони, як влаштувалися на новому місці. Попри безпекову ситуацію та екстрені відключення світла ми продовжували надавати допомогу і підтримку, бо захист сімей та дітей для нас в пріоритеті», – зазначила координаторка Програми від Фастівського міського центру соціальних служб.
Вдячні всім партнерам та колегам, які доклали максимум зусиль, аби всі, хто потребував допомоги її отримував і почувався комфортно на новому місці.
___________
Проєкт СОС ДІТИ впроваджується МБО БФ СОС Дитячі Містечка України та Консорціумом партнерських організацій.