Споживчі настрої українців у листопаді покращились – дослідження

Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців у листопаді зріс на 1,6 пункту порівняно з жовтнем – до 85,2 пункту за 200-бальною шкалою, зросли індекси поточного особистого матеріального становища та очікуваних змін особистого матеріального становища агентству Info Sapiens.

"Показники споживчих настроїв (зокрема поточного стану та очікувань) залишаються стабільними у листопаді порівняно з жовтнем на тлі стабільно важкої ситуації на фронті та в енергосистемі України у ці два місяці. Водночас українці у листопаді стали менше боятися подальшого зростання цін та зниження курсу гривні", – зазначили аналітики.

Згідно з результатами дослідження, індекс поточного становища (ІТС) зріс на 2,3 п. – до 44,7 п. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища становив 41,1 п., що на 5,4 п. вище за показник у жовтні, індекс доцільності великих покупок опустився на 0,7 п. – до 48,3 п.

Згідно з повідомленням, індекс економічних очікувань (ІЕО) зріс на 1,1 п. – до 112,2 п. Зокрема, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становив 96,3 п., що на 5,7 п. вище за рівень цього показника у жовтні, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих п’яти років (х4) зріс на 1,2 п. – до 148,9 п.п.

Водночас, як зазначили в Info Sapiens, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року знизився на 3,5 – до 91,3 п.

У звіті Info Sapiens також зазначається, що у листопаді показник індексу очікуваної динаміки безробіття скоротився на 3,2 п. – до 127,4 п., а індекс інфляційних очікувань – на 4,4 п., до 182,7 п.

Водночас очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці покращали: індекс девальваційних очікувань знизився на 5,9 п. – до 153,6 п.

Дослідження споживчих настроїв проводили методом опитування 1 тис. осіб від 16 років за репрезентативною вибіркою за статтю, віком, розміром населеного пункту. Статистичне відхилення вбирається у 3,1%. Дослідження проводиться з червня 2000 року: раніше його проводила GfK Ukraine, а з 2019 року – Info Sapiens. Польовий етап цієї хвилі тривав із 12 до 21 жовтня.

administrator

Related Articles