Вашингтон. 13 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство торгівлі США, зокрема Бюро промисловості та безпеки, продовжить співпрацювати з Міністерством фінансів, іншими американськими державними відомствами, щоб посилювати обмеження стосовно Росії й застосовувати заходи покарання до тих, хто допоміг Росії отримати заборонені товари, заявила міністр торгівлі США Джина Раймондо.
“Ми постійно, буквально щодня, щотижня оцінюємо, що ще ми можемо зробити, кого ще додати до списку. І ми робимо це пильно, цілеспрямовано і невідкладно щодня”, – сказала вона на українсько-американському форумі партнерства, організованому Американськими торговельними палатами двох країн у Вашингтоні в четвер.
Міністр додала, що в цій роботі важливим є постійне спілкування з українською стороною, з тим, що бачать українці “на землі”, щоб вони передавали цю інформацію, і щоб її можна було врахувати в санкційному списку.
Раймондо наголосила, що ця робота спрямована на те, щоб безглузда війна, спроба експансіоністського захоплення земель не увінчалася успіхом, і США готові виконувати її рік, два, три – скільки необхідно.
“Тому що наслідки для світу, демократії всюди і свободи неймовірні”, – наголосила вона.
Міністр торгівлі також зазначила, що США віддані майбутньому України і готові підтримати країну в її відновленні протягом десятиліття.
“Ми знаємо, що ціна висока. Країну терзають щодня. Світовий банк заявляє, що вартість реконструкції та відновлення зросла до більш ніж $400 млрд і зростатиме далі… Президент Байден і наша команда сповнені рішучості. Нам потрібно, щоб це було державно-приватне партнерство. Ми маємо намір зробити це”, – заявила Раймондо.
За її словами, США вже провадять відповідну роботу з українськими партнерами.
Міністр закликала американські компанії допомогти в цій роботі, приєднатися до Американської торговельної палати, яка оголосила окрему Ukraine Business Initiative для участі іноземних компаній у відновленні України.
“Генеральні директори кажуть, що хочуть бути поруч з Україною. Однак вони хочуть отримати відповіді на запитання. Вони хочуть знати, яка частина потреб у реконструкції буде пріоритетною. Хто ухвалюватиме рішення про ці пріоритети в українському уряді? Як приватний капітал поєднуватиметься з державою? Як вони можуть бути впевнені, що вони не зіштовхнуться з будь-якою корупцією? Ось чому ми тут сьогодні”, – зазначила Раймондо.
Вона висловила сподівання, що буде знайдено відповіді на ці запитання, щоб переконати американський бізнес у тому, що він має вчинити правильно – підтримувати Україну та інвестувати в Україну, і що це зможе бути прибутково й безпечно.
За її словами, міністерство докладає всіх зусиль, щоб полегшити обмін інформацією, щоб зусилля приватного сектору досягли своїх цілей в Україні, щоб поєднати державні агентства з приватними компаніями США, які можуть запропонувати досвід, технології та капітал у різних галузях: агробізнесі, енергетиці, інфраструктурі – усі галузях, критично важливих для майбутнього України.