Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Середня ставка нових гривневих депозитів для домашніх господарств, оформлених у жовтні, становила 9,2% річних, що лише на 0,1 процентного пункту (п. п.) вище за рівень вересня, коли ставки зросли відразу на 1 п. п., і на 3,5 п. п. – рівня травня, коли було досягнуто історичного мінімуму такої ставки.
Як зазначено в інформації Нацбанку України (НБУ) на його сайті, загалом за 10 місяців цього року ставка за депозитами у нацвалюті збільшилася на 2,1 п. п.
Водночас ставка за гривневими кредитами домашнім господарствам у вересні зросла на 1,6 п. п. – до 37,8% річних, а за 10 місяців – на 4,1 п. п.
Ставка за валютними депозитами, що досягла історичного мінімуму в 0,4% річних у квітні, після зростання у травні-липні та стабільності у вересні знизилася у жовтні на 0,1 п. п. – до 0,7%, що може бути пов’язане з депозитами під купівлю валюти, ставка за якими, як правило, близька до нуля.
Щодо корпоративного сектору, то ставка за новими гривневими депозитами у вересні зменшилася на 0,1 п. п. – до 9,2%, тоді як за валютними збільшилася на 0,2 п. п. – до 1,4% річних.
Середня ставка виданих у вересні гривневих кредитів корпоративному сектору також знизилася на 0,1 п. п. – до 19,7%, а за валютними зросла на 0,5 п. п. – до 6,0%.
Як повідомлялося, НБУ з 3 червня підняв облікову ставку з 10% до 25%, щоб підвищити привабливість гривні, знизити тиск на міжнародні резерви країни та боротися з інфляцією, яка за підсумками вересня досягла 24,6% у річному вимірі.
Нацбанк розраховує, що банки також збільшать ставки за депозитами, а Мінфін – за ОВДП, тоді як зростання ставок за кредитами не буде таким суттєвим. Мінфін у жовтні – на початку листопада підвищив ставки облігацій строком від 5 до 24 місяців до 13,5-18,5% річних, тоді як на вторинному ринку вони сягають 20% річних і вище.