Київ. 29 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індекс споживчих цін на рівні менше ніж 15% і утримання спреду між готівковим і офіційним курсом гривні до $ нижче 5% є короткостроковими індикаторами реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору під час опору російській агресії, опублікованій регуляторами у вівторок.
Згідно з документом, серед індикаторів також проведена оцінка стійкості, включно з AQR і стрес-тестуванням банків, страхуванням воєнно-політичних ризиків і зареєстрований законопроєкт про впровадження комплексної системи оздоровлення, врегулювання неплатоспроможності та виведення з ринку неплатоспроможних установ (директива ЄС Bank Recovery and Resolution, BRRD).
Іншими індикаторами реалізації Стратегії під час війни визначено доступність інструментів врегулювання непрацюючих кредитів (NPL), забезпечення фінансової та інституційної спроможності НКЦПФР, врегулювання ринку віртуальних активів, впроваджене законодавче регулювання інвестиційних рахунків і діяльності рейтингових агенцій у відповідність до вимог ЄС.
Реалізація Стратегії передбачає також формування дорожньої карти з відновлення надання фінпослуг на деокупованих територіях як частину плану деокупації територій України.
Як повідомлялося, Національний банк України, Міністерство фінансів, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) на засіданні 19 липня затвердили нову Стратегію розвитку фінансового сектору країни, однак відклали її оприлюднення до кінця серпня.
Для відстеження реалізації Стратегії закріплено короткострокові індикатори, тоді як довгострокові поки що встановлюватися не будуть, оскільки досягнення стратегічної мети залежить від настання відповідних макроекономічних та інших передумов, терміни яких не можуть бути надійно спрогнозованими.
Джерело: https://www.mof.gov.ua/storage/files/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%96%D1%8F_%D1%84%D1%96%D0%BD%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%83_%D1%83%D0%BA%D1%80(1).pdf