Шанхай. 8 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народному банку Китаю (НБК, Центробанк країни) необхідно проводити більш цілеспрямовану політику для підтримки приватного сектора, вважає президент Шанхайського університету економіки і фінансів Лю Юаньчунь.
Наразі політика НБК значною мірою орієнтована на підтримку державних компаній, заявив експерт на форумі Школи фінансів НБК в Університеті Цінхуа минулими вихідними. Він зазначив, що держкомпанії в Китаї мають можливість залучати кошти під ставку менше 1,8%, тоді як приватні компанії змушені платити в середньому 6-10%.
Лю Юаньчунь вважає, що китайському ЦБ необхідно усунути цей дисбаланс завдяки більш цілеспрямованим заходам, які допомогли б малому і середньому бізнесу відновитися і повернути довіру.
Ухвалення урядом КНР заходів, які дали б змогу прискорити урбанізацію і забезпечити громадян доступним житлом, могло б підштовхнути до зростання інфляцію в країні, зазначив експерт. Слабкі темпи інфляції наразі негативно позначаються на корпоративних прибутках, додав він.
Як повідомлялося, споживчі ціни в Китаї в березні зросли на 0,7% у річному вираженні – мінімальними темпами з вересня 2021 року.
Валютні резерви КНР залишатимуться стабільними, оскільки економіка країни успішно відновлюється, пише в понеділок газета Securities Daily із посиланням на Державне управління валютного контролю (SAFE) Китаю.
Дані SAFE, опубліковані в неділю, показали, що валютні резерви країни у квітні зросли на $21 млрд, до $3,205 трлн – максимуму з лютого 2022 року.
Валютні резерви КНР збільшуються вже сім місяців поспіль, оскільки вжиті владою заходи дали змогу стабілізувати експорт і залучити іноземний капітал на внутрішній фінансовий ринок, пише газета.
Зарубіжні інвестори нарощують вкладення в Китай, і юаневі активи стають більш привабливими, зазначають у SAFE.
НБК також збільшував запаси золота в останні місяці, щоб оптимізувати портфель ризиків.
Пекін приділятиме пріоритетну увагу розвитку сучасної промислової системи, йдеться в заяві за підсумками минулого минулої п’ятниці засідання центрального комітету з фінансів та економіки Компартії КНР.
Влада має намір фокусуватися на реальній економіці, підтримці підприємців та нових технологій, цитує заяву видання Yicai.
Фокус уваги національної промислової політики знову спрямований на реальну економіку, що наголошує на важливості виробничого сектора і забезпеченні промислових ланцюжків постачань в умовах зростання геополітичної напруженості, заявив президент Шанхайського університету економіки і фінансів Лю Юаньчунь.
Уряд підтримуватиме передові виробничі галузі завдяки зниженню податків, а також поліпшенню умов залучення кредитів, каже аналітик Golden Credit Rating Ван Цин.