3 жовтня о 17:00 розпочнеться тематична зустріч про минуле та сучасне Маріуполя.
Захід відбудеться за участі науковців, краєзнавців, військовослужбовців, зокрема Маріупольської бригади, захисників Маріуполя з Азову та морської піхоти.
Під час події обговорюватимуть такі питання:
- Козацька спадщина в історії Маріуполя (Кальміуська паланка, Домаха) та боротьба з імперськими міфами щодо походження міста;
- Маріуполь між козацькою й індустріальною добою. Як виглядав простір міста наприкінці XVIII й до середини XIX століття?
- Що для військовослужбовців, які обороняли його з 2014 року, означає Маріуполь, які складнощі виникли при обороні міста 2022 року та перспективи його деокупації. Історії вихідців та захисників Маріуполя допомагають зробити цю історію живою і персоніфікованою.
Запрошені спікери:
- Брехуненко Віктор, доктор історичних наук., професор, завідувач відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України;
- Вадим Коробка, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Маріупольського державного університету (Київ);
- Альона Шідерова, начальниця служби звʼязків з громадськістю 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади;
- Ігор Гунько “Сток”, молодший лейтенант 1-го батальйону 12-ої бригади спеціального призначення “Азов”;
- Геннадій Дермановський “Тарантул”, старший сержант, 503 батальйон морської піхоти (на момент оборони Маріуполя).
Модератор: Іван Стичинський, головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Українського інституту національної пам’яті.
Вхід за попередньою реєстрацією тут (кількість місць обмежена).
Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).
Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.
Захід також транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці та каналі Інституту на ютубі.
Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.
Джерело: Національний музей Революції Гідності.