Транзитна заявка "Газпрому" через Україну у вівторок вийшла на максимальний рівень – 42,4 млн куб. м

Київ. 4 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Транзитний потік російського газу через Україну у вівторок виходить на максимально технічно можливий рівень – з урахуванням усіх односторонніх обмежень, запроваджених Києвом.

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на вівторок обсягом 42,4 млн куб. м, повідомила українська компанія. У понеділок показник був 41,1 млн куб. м. Потужності заявлено тільки за однією із двох точок входу до ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

“Газпром” здійснює подання російського газу для транзиту через територію України обсягом, підтвердженим українською стороною через ГВС “Суджа”, – 42,4 млн куб. м на 4 липня. Заявку на ГВС “Сохранівка” відхилено”.

ОГТСУ оголосив форс-мажор приймання газу для транзиту через “Сохранівку”, оскільки не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією “Новопсков”. Маршрут через “Сохранівку” забезпечував транзит понад 30 млн куб. м за добу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Вітрогенерація в Європі за перші три дні липня показує вельми високі рівні виробітку – вона забезпечила понад 20% потреб регіону в електроенергії. За червень показник у середньому був на рівні 10%. За липень 2022 року вітряки видали 12% спожитої в регіоні енергії.

Помітний розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Серпневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що поставляються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $431; ф’ючерс на СПГ, який постачається до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker), – $377.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу до сховищ. Поточний рівень запасів становить 77,86% – це на 16 процентних пунктів вище середнього показника на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 2 липня (вихідний день) резерви вдалося збільшити на 0,33 процентних пункта. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте за збереження цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

У “Газпромі”, однак, попереджають: “Заповнення запасів газу в сховищах може стати для європейських компаній нетривіальним завданням. Це буде зробити дуже непросто з урахуванням політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського трубопровідного газу. Великий вплив на обсяги доступного на європейському ринку газу матиме конкуренція за СПГ”.

Європейські термінали з приймання СПГ у червні працювали із середньою продуктивністю 63%, за перші два дні липня (вихідні) завантаження було 52%.

ЗАПАСИ У США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод СПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній скраплення. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку і підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2,2 млрд куб. м – це стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів становить 58%, що на 15 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.

administrator

Related Articles