Через повномасштабну війну мільйони людей переїхали зі своїх домівок і міст в інші міста України та за кордон. Івано-Франківщина прийняла понад 150 тисяч вимушених переселенців. Франківська громада – понад 41 000 людей. Більшість із них – жінки та діти. Вони переживають труднощі від переїзду, зруйнованого чи втраченого житла, наслідки досвіду окупації, відсутність роботи, загибель близьких. І потребують відповідної підтримки, допомоги та адаптації.
Тому ГО “Громадський центр “Нова генерація” спільно з Херсонським NGO Хабом розпочинають набір на Програму соціальної підтримки та економічної інтеграції «Інтеграційний центр для жінок-ВПО та активістів/-ок» в Івано-Франківській громаді. Програма допоможе жінкам справлятися з викликами під час війни, вчитися жити та працювати в нових умовах, посилити їхню економічну спроможність.
“Наша організація має досвід реалізації проєкту для вимушених переселенців у 2014-2015 роках, коли були хвилі переміщення людей із Луганської та Донецької областей до нас, на Херсонщину. Зараз і я, і наша команда, маємо досвід вимушеного переїзду з рідного міста та маємо статус ВПО. Тому для нас було особливо важливим створити проєкт, в якому підтримку зможуть знайти всі ті, хто тимчасово проживає, як і ми, в Івано-Франківській громаді”, – розповідає громадська діячка, виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація” Оксана Глєбушкіна.
Програма передбачає:
- Тематичні зустрічі з психологом
- Профорієнтаційні майстер-класи
- Супровід кар’єрного радника у пошуку роботи
- Юридичні консультації
- Моніторинг можливостей для працевлаштування
- Допомогу у напрацюванні плану пошуку робочого місця
- Мережування та спілкування на заходах центру
- Зустрічі з локальними діячами та ініціативами організацій громадянського суспільства
- Підтримку громадських активісток у реалізації суспільно важливих проєктів
- Коворкінг-простір для жінок
На Програму запрошуються новомістянки, які зараз проживають у Франківську:
- які шукають шляхи продовження своєї активної громадської діяльності в нових умовах;
- які перебувають у пошуку роботи;
- які потребують додаткових способів заробітку для самозабезпечення на новому місці перебування;
- активістки, які хочуть розробити проєкту ідею.
Участь у Програмі – це можливості отримати необхідну фахову та системну підтримку, нові знання від спеціалістів, почуватися впевненішими на ринку праці, отримати простір для комунікації та особистого розвитку. Програмні заходи допоможуть знайти однодумців і нові соціальні зв’язки, працювати та творити у сучасному коворкінг-просторі.
“Наш простір – дружній для жінок із дітьми. У ньому облаштовано дитячий простір для дітей 4-10 років із необхідними меблями, матеріалами для творчості та творчо-мистецькими майстернями. А також сповивальний столик для малюків. Це дасть мамам можливість брати участь у тематичних зустрічах ”, – пояснює координаторка Програми, експертка та тренерка ГО “Громадський центр “Нова генерація” Ольга Жукова.
В організації кажуть, що Програма передбачає створення дружнього середовища, яке дасть сили, знання, натхнення не лише продовжувати свою діяльність, шукати роботу, але й відкриє нові горизонти та впевненість пробувати себе у нових сферах. Долати бар’єри у працевлаштуванні, втілювати власні проєкти та соціальні ініціативи. А, відтак, посилювати економічну спроможність жінок ВПО.
Важливо, що подаватись на участь у Програмі можуть жінки ВПО не лише з Херсонської області, а всі, хто вимушено покинув свої громади після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Програма стартує в кінці травня та триватиме 4 місяці.
Для реєстрації на Програму необхідно зареєструватися до 10 травня 2023 року включно.
У разі виникнення питань звертатись до координаторки Програми Ольга Жукова: olzhukova46@gmail.com. Або за номером “гарячої” лінії Херсонсього NGO Хабу: 0672531800 (10:00-16:00).
Центр знаходиться у самісінькому серці Івано-Франківська: вул. Січових Стрільців, 13 а, офіс 9 (Херсонський NGO Хаб).
Партнери Проєкту: БО Херсон Нескорений, Івано-Франківська філія Івано-Франківського ОЦЗ, Херсонський обласний центр зайнятості.
Проєкт відбувається за підтримки «Програми ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», яка співфінансується Європейським Союзом і Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини та впроваджується компанією GIZ.
Анна Кучерак-Зоря