Тривають переговори про закриття шахти "Білицька" ТОВ "ДТЕК Добропіллявугілля"

Київ. 27 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Триває формалізація умов щодо закриття шахти “Білицька”, що входить до ТОВ “ДТЕК Добропіллявугілля”, випливає з інформації, наявної в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з нею, до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України подано відповідні документи на узгодження питання закриття шахти.

Уточнено, що документи подано під тезою “Видобуток корисних копалин, окрім корисних копалин місцевого значення, що видобуваються землевласниками або землекористувачами в межах наданих їм земельних ділянок із відповідним цільовим використанням, а саме техніко-економічне обґрунтування недоцільності подальшої експлуатації “Шахти “Білицька”.

Водночас обсяг витрат та період закриття шахти не оприлюднюють.

Як повідомлялося у 2018 році, енергохолдинг “ДТЕК” проводить переговори з Фондом державного майна (ФДМ) і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України щодо закриття шахти “Білицька”, що входить до ТОВ “ДТЕК Добропіллявугілля”.

“УкрНДІпроєкт розробив і підтвердив техніко-економічне обґрунтування, що показує недоцільність подальшої роботи шахти “Білицька”… Оскільки шахта орендована, а не перебуває у власності “ДТЕК”, холдинг не може сам ухвалити рішення щодо її подальшої долі – рішення за ФДМ і Міненерговугілля. Ми проводимо з ними переговори”, – сказав у березні 2018 року генеральний директор “ДТЕК Добропіллявугілля” Юрій Чередниченко.

Він зазначив, що гірничі роботи на “Білицькій” зупинено ще в серпні 2014 року, проте всі механізми та обладнання підтримують у працездатному стані до ухвалення остаточного рішення. Ключовим фактором, що підштовхує до закриття “Білицької” є висока собівартість видобутку вугілля на цій шахті.

Повідомлялося також, що в січні 2011 року “ДТЕК” підписав з Фондом держмайна України (ФДМ) договір оренди цілісного майнового комплексу держпідприємства “Добропіллявугілля” на 49 років. Початковий рівень місячної плати за оренду становив близько 7 млн грн, вартість оренди коригується з урахуванням індексу споживчих цін.

“ДТЕК Добропіллявугілля” є одним із найбільших вугледобувних об’єднань в Україні. До його складу входять шахти “Алмазна”, “Білицька”, “Добропільська”, “Новодонецька” і “Піонер”.

“ДТЕК” створено 2005 року для управління енергетичними активами групи “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що складають вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Джерело: https://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-10905

administrator

Related Articles