У Дніпрі відбувся воркшоп “Захист та адвокація суспільних інтересів”

Тема адвокації суспільних інтересів є важливою для зміни якості нашого життя, і потребує більше експертизи та залучення активної громадськості. З метою залучення громадських організацій та активістів до громадських змінотворчих процесів у суспільстві було проведено практичний захід з захисту та адвокації суспільних інтересів. 

Суспільні інтереси в Україні мають найменшу судову практику та найбільшу складність вирішення. Через незрозумілий механізм, нестачу фахівців, вмотивованих людей та відсутність досвіду часто захист заходить у глухий кут.
 
На практичному заході учасники об’єднувалися у команди та будували адвокаційні стратегії для кейсів з життя. Командам пропонували обрати популярні порушення суспільних інтересів і описати до них план дій. Це вирубка дерев у зелених зонах міста, незручний графік громадського транспорту та забруднення підземних вод нечистотами від незаконних врізів у каналізацію.
 
Серед тих, хто брав участь у воркшопі – представники громадських організацій, адвокати та громадські активісти, які вже мають певний досвід або яким цікава ця тема. Разом з адвокатами з захисту суспільних інтересів Василем Підлужним (ГО “Громадський контроль”) та Юлією Бляхарською команди презентували озвучені стратегії.
 
Слово адвокація можна трактувати як організоване представництво інтересів. Адвокацією може займатися людина без відповідного фаху. Потрібно лише бажання та вміння читати закони, складати певні документи та мати організаторські збідності. Це можуть бути ініціативні люди, які взяли на себе відповідальність вирішувати питання групи людей, до інтересів яких також належить і їх інтерес. Аудиторією можуть бути люди, які проживають на одній вулиці, в одному районі чи місті, або люди, які мають іншу спільність інтересів.
 
Запорукою успіху у захисті суспільних інтересів є об’єднання однодумців у ініціативи та групи, залучення громадськості, бо часто відсутність цих факторів унеможливлює подальшу боротьбу. Для глибшого вирішення питань вже потрібно залучати фахівців з поглибленими знаннями законів та захисту інтересів.
 
Учасники отримали базові знання по темі, дізналися як працювати з відкритими даними, українським та міжнародним законодавством і його застосуванням в медіації та судах. Під час заходу учасники могли вільно дискутувати між собою та отримати відповіді від експертів на запитання, які виникали по ходу практикуму.
 
Модерувала захід журналістка Ольга Орєхова. Захід було проведено у хабі “Прометей”
 
 

Організатор заходу – громадська організація “Молоді Ліберали” в рамках проєкту actio popularis за фінансової підтримки Європейського Союзу

administrator

Related Articles