U-LEAD спільно з податковою роз’яснює громадам Харківщини особливості сплати податків і зборів в умовах воєнного стану

U-LEAD спільно з податковою роз’яснює громадам Харківщини особливості сплати податків і зборів в умовах воєнного стану

Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» та Головне управління ДПС у Харківській області під час спільної інформаційної сесії говорили про зміни до податкового законодавства в умовах воєнного стану та про здатність представників ОМС забезпечити надходження власних ресурсів місцевих бюджетів.

Програма U-LEAD і надалі виступає комунікаційним майданчиком між громадами та профільними установами/організаціями для надання роз’яснень ОМС із нагальних питань під час воєнного стану. Щоб допомогти громадам Харківської області розібратися з реалізацією повноважень щодо податків і зборів в умовах воєнного стану, команда місцевого Регіонального офісу U-LEAD  у партнерстві з Головним управлінням ДПС організували інформаційну сесію.

“Ми вдячні Головному управлінню ДПС у Харківській області за багаторічне партнерство, допомогу громадам області та можливість для ОМС отримати експертні роз’яснення від першоджерела. Важливим є і формат такої співпраці: відкриті інформаційні заходи — це також можливість для громад поставити податківцям уточнюючі запитання та спільно обговорити  рішення з певних питань”, — зазначила Оксана Черкас, керівниця цього Регіонального офісу.

Заступниця начальника ГУ ДПС області Світлана Подсоха під час виступу повідомила учасникам івенту, що за 5 місяців 2023 року до місцевих бюджетів Харківщини надійшло понад 9,8 млрд грн податкових платежів, які адмініструє місцеве ГУ ДПС. Вона наголосила: “Робота із забезпечення своєчасних податкових надходжень здійснюється за активної взаємодії з місцевими органами влади та платниками податків”.

Спікерами на заході були профільні фахівці Головного управління ДПС у Харківській області.

фото 1

“Громади отримали детальні роз’яснення щодо умов, за яких платники плати за землю і податку на нерухомість можуть скористатися загальнодержавними пільгами, а у яких випадках ОМС приймає рішення про встановлення індивідуальної пільги. Було наголошено, що автоматично звільняються платники на територіях громад, які входять до переліку територій активних бойових дій та тимчасово окупованих російською федерацією, які визначаються на підставі наказу Мінреінтеграції № 309″, – повідомила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу Марина Гончаренко.

За її словами, найбільша кількість питань від громад стосувалася механізму встановлення місцевими радами індивідуальних податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяви платника податків про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами. Оскільки послідовність дій ОМС та перелік документів, які платник має надати  разом із заявою, не прописані у законодавстві детально, громадам було запропоновано розробити власні положення про надання індивідуальних пільг.

Насамкінець, увагу учасників також було акцентовано на тому, що індивідуальна пільга надається з першого числа місяця, у якому було прийняте рішення про встановлення пільги, і не довше, ніж до кінця календарного року.

administrator

Related Articles