У Мінекономіки відібрали 15 секторальних аграрних пропозицій для реалізації в рамках програми Ukraine Facility

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Секторальна робоча група з агропромислового комплексу напрацювала 25 пропозицій щодо змін у політиці у сферах рослинництва, тваринництва, сировинної бази, глибокої переробки та інфраструктури, 15 із них відібрано для можливої реалізації в межах плану програми Ukraine Facility й розроблення галузевих стратегій розвитку.

“Аграрний комплекс посідає важливе місце в економіці України, у середньому забезпечуючи близько 10% ВВП і понад 40% експортних надходжень. Водночас сектор має значний потенціал розвитку, і наша робота з бізнесом допомагає визначити пріоритети для галузі. Напрацювання групи буде враховано під час підготовки плану та запропоновано для включення до секторальної стратегії розвитку”, – наводить пресслужба Міністерства економіки слова заступника міністра Олексія Соболева.

За його даними, частину отриманих пропозицій уже включено в документ. Зокрема, передбачається зміцнення профільних інституцій і регуляторних рамок шляхом гармонізації з вимогами ЄС, підтримка ланцюгів створення доданої вартості, а також гармонізація санітарних і фітосанітарних стандартів з нормами ЄС.

“У рамках реалізації плану буде розроблено й прийнято Стратегію розвитку сільського господарства, яка передбачатиме включення цілей на кшталт національних стратегічних планів держав – членів ЄС (країн-кандидатів) і сфер, які потребують особливої уваги в Україні, як-от земельна реформа, зрошення, післявоєнне відновлення та підтримка розвитку”, – сказав начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства Микола Мороз, слова якого наводить пресслужба.

Крім запропонованих політик, учасники секторальної групи надали 88 пропозицій щодо сфер потенційного інвестування із загальним бюджетом понад $3 млрд. Із них 34 ініціативи стосуються сфери переробки, 19 – тваринництва й 17 – інфраструктури.

У Мінекономіки зазначають, що формат плану не передбачає включення до нього інвестиційних проєктів, водночас їх аналіз й опрацювання необхідні для визначення пріоритетних підсекторів для розвитку в рамках спеціального інвестиційного інструменту, передбаченого програмою Ukraine Facility. Відповідні пропозиції буде передано Мінагрополітики, їх може бути враховано в стратегії розвитку агропромислового комплексу до 2033 року.

Заступник міністра економіки зазначив, що додатковим стимулом розвитку агросектору стане можливість для інвесторів отримати фінансування через ЄБРР, ЄІБ, інші міжнародні фінансові інституції. Для цього передбачено спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах обсягом EUR8 млрд. Він має стимулювати залучення понад EUR30 млрд в українську економіку.

Водночас потреби у відновленні й відбудові в сільському господарстві Мінекономіки оцінило в $29,7 млрд 2023-2033 рр. Для відновлення системи зрошення також знадобиться $2,6 млрд у 2027-2033 рр.

Створення секторальних робочих груп є однією з активностей проєкту Good Governance Fund “Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання”, який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проєкту є Abt Britain та Київська школа економіки (КШЕ).

Роботу секторальних робгруп координує Мінекономіки за аналітично-консалтингової підтримки КШЕ й модерує Deloitte. У їхній роботі брали участь представники Мінагрополітики, аграрних асоціацій, Офісу підтримки реформ і консалтингові компанії.

Джерело: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=2507f454-548f-4a8a-9483-6b7803116113&title=VidbulosiaPidvedenniaPidsumkivZObgovorenniaPropozitsiiVidUchasnikivSektoralnoiRobochoiGrupiZAgropromislovostiVRamkakhPidgotovkiPlanuDliaUkraineFacility

administrator

Related Articles