Тема міжнародного волонтерства наразі дуже не проста. Іноземці, які прагнуть допомагати Україні зіштовхуються з багатьма труднощами. Ці надзвичайні люди вже 21 місяць пліч-о-пліч з українцями стоять на волонтерському фронті, але все ще мають невирішені питання, в тому числі, організаційного характеру.
Щодня міжнародні волонтери так само, як і українські, не втомлюються допомагати Україні, забезпечуючи армію всім необхідним – від техніки, спорядження та гаджетів до медикаментів та їжі. За даними статистики, від початку війни країни, які найбільше допомагали Україні – це: США, Німеччина, Євросоюз, Австрія та Великобританія.
Одне з основних питань – розповідати іноземній аудиторії про те, що потребує Україна та про ті перепони, з якими нині стикаються міжнародні волонтери, працюючи в Україні. Про це, в тому числі говорилося на III-му Міжнародному волонтерському саміті у Львові.
Спробуємо розібратися які саме труднощі та перепони виникають у міжнародних волонтерів.
«Одна з основних проблем, з якою стикаються міжнародні волонтери, – це відсутність інформації та можливість отримання волонтерської візи в Україні. Серед іншого – нові правила ввезення й оформлення гуманітарної допомоги, які почали діяти з 1 грудня 2023 року», – розповідає засновник Благодійного фонду Hearts for Ukraine Євген Тарасов, який від початку повномасштабного вторгнення на постійній основі допомагає цивільному населенню, медикам, рятувальникам та військовим.
За його словами, відсутність чітких і зрозумілих інструкцій та необхідної інформації, яка перекладена іноземною мовою, дійсно, можуть створити проблеми на певному етапі.
Також відсутня комунікація між Міжнародними фондами та зрозуміла система їх координації, які ускладнюють можливості співпраці.
Водночас складнощі виникають зі збором коштів та гуманітарної допомоги, через те, що війна в Україні вже не знаходиться на порядку денному у міжнародних ЗМІ.
Тому, Євген Тарасов вважає, що вкрай необхідно запустити потужний Youtube- канал, який у майбутньому міг би стати справжньою медійною площадкою з актуальним контентом щодо перебігу війни в Україні, з подальшою можливістю транслюватися у міжнародних мас-медіа.
Міжнародні волонтери готові допомагати більше, але для них потрібно створити сприятливі умови, зокрема, вирішити організаційні питання та надати додаткові роз’яснення щодо правового поля їх діяльності в Україні.