Україна вкотре взяла аварійну допомогу від країн Європи для балансування енергосистеми

Київ. 13 червня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Для підтримання балансу між споживанням і виробництвом електроенергії 12 червня використано аварійну допомогу з Румунії та Польщі загальним обсягом 1600 МВт-год, повідомила НЕК “Укренерго”.

У зв’язку з цим у компанії знову закликали перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч і день, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Загалом у НЕК зазначили, що обсягів електроенергії, виробленої українськими електростанціями всіх видів, достатньо для покриття споживання, але нагадали, що гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю для зниження наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС. Також там звернули увагу, що триває літня ремонтна кампанія на енергоблоках теплових і атомних електростанцій.

У компанії наголосили, що рівень води в затоплених районах Херсонської та Миколаївської областей поступово знижується, але доступ ремонтних бригад до мереж все ще дуже обмежений.

У Херсонській області станом на ранок залишаються знеструмленими понад 40 тис. споживачів, у Миколаївській області – понад 2 тис., зазначено в повідомленні.

За даними “Укренерго”, у Донецькій області за добу бригади обленерго відновили енергопостачання більш ніж 7 тис. споживачів, які були знеструмлені через бойові дії, і понад 1 тис. споживачів Сумської області.

Як повідомлялося, Україна навесні та влітку поточного року вже кілька разів приймала аварійну допомогу від Європи для підтримки балансу між виробництвом і споживанням е/е – 7 червня з 20:00 до 23:00 від енергосистеми Румунії, 8 червня використовувалася аварійна допомога з Румунії та Польщі загальним обсягом 1200 МВт-год. До цього – 27 травня від енергосистеми Румунії.

Водночас 11 червня Україна активізувала аварійну допомогу за запитом Польщі, прийнявши надлишки електроенергії з польської енергосистеми в денні години обсягом 1800 МВт-год.

Згідно з даними на сайті ENTSO-E, протягом 13 червня здійснюється імпорт зі Словаччини в денні години обсягом 140 МВт-год, що майже втричі менше від учорашнього показника (410 МВт-год). Експорт до Польщі не здійснюється з 8 червня.

administrator

Related Articles