Україна визнала регіоналізацію хвороби Ньюкасла і дозволила імпорт курятини з вільних від хвороби районів Польщі

Київ. 7 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство сільського господарства та розвитку сільських районів Польщі повідомило, що Україна визнала регіоналізацію хвороби Ньюкасла, відповідне рішення щодо цього 4 серпня 2023 року видала компетентна українська служба.

“Заборону на ввезення інкубаційних яєць, живої птиці та необроблених продуктів і сировини з птиці знято, за винятком районів, уражених вірусом хвороби Ньюкасла, визначених компетентним органом Республіки Польща”, – зазначається на сайті міністерства.

Згідно з повідомленням, обмеження не поширюються на продукцію, що пройшла обробку, яка гарантує знищення вірусу, згідно з вимогами до ввезення на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження і похідних продуктів, затверджених постановою міністра аграрної політики та продовольства України №553 від 16 листопада 2018 року.

Водночас на офіційних сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства, а також Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів інформації щодо зняття заборони на імпорт в Україну курятини та курячих яєць із Польщі немає.

Як повідомлялося, 13 липня розпорядженням головного державного ветеринарного інспектора було запроваджено обмеження на ввезення в Україну інкубаційних яєць, птиці та продуктів із неї з Республіки Польща через реєстрацію в країні хвороби Ньюкасла.

Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, захворювання було виявлено вперше за 50 років на птахофабриці Білостоцького району, де утримується 43,41 тис. курей на забій. Польська влада неодноразово зверталася до Мінагрополітики з проханням дозволити експорт цієї продукції в Україну, залишивши заборону на постачання тільки для регіонів, де виявлено захворювання.

Джерело: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rzekomy-pomor-drobiu—ukraina-uznala-regionalizacje?fbclid=IwAR2UDNta1usn5cP6wHf7oGzBjL2PV-9CgYHoVzcI9eJdowlNiW8Wyc9OSpo

administrator

Related Articles