Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заступник міністра фінансів Світлана Воробей підписала оновлену дорожню карту з імплементації Плану дій із боротьби з розмиванням податкової бази та виведенням прибутку з-під оподаткування (Inclusive Framework on BEPS) в рамках підтримки України на цьому шляху секретаріатом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2023-2025 роки.
Як повідомило Міністерство фінансів у п’ятницю, заступниця міністра очолила делегацію України на 15-му пленарному засіданні Інклюзивної платформи ОЕСР/G20 із боротьби з розмиванням податкової бази та виведенням прибутку з-під оподаткування (Inclusive Framework on BEPS) і домовилася про посилену співпрацю та підтримку з боку Секретаріату ОЕСР на період 2023-2025 років.
Мінфін нагадав, що ця робота ведеться з 2017 року.
Дорожня карта, пояснили у відомстві, визначає пріоритетні заходи на період 2023-2025 років і спрямована на допомогу Україні у розв’язанні нових і специфічних викликів, що виникають у зв’язку з поточними обставинами, спричиненими вторгненням РФ. Її завданням також є активізація зусиль із приведення системи у відповідність до міжнародних податкових стандартів. У міністерстві вважають, що це також має стратегічне значення в очікуванні значних прямих іноземних інвестицій, пов’язаних із періодом відновлення.
Під час засідання Україна разом зі 137 членами Інклюзивної платформи BEPS узгодила підсумкову заяву про двокомпонентне рішення (Two-Pillar Solution) для вирішення податкових проблем, пов’язаних із цифровізацією економіки.
У заяві, окрім тексту багатосторонньої конвенції (MLC), що дає змогу юрисдикціям перерозподіляти й реалізувати внутрішнє право на оподаткування частини залишкового прибутку міжнародних груп компаній, також погоджено структуру для спрощеного та впорядкованого застосування принципу “витягнутої руки” до базової маркетингової та дистриб’юторської діяльності всередині країни, до того ж опрацьовано правило Subject-to-Tax Rule (STTR) з механізмом імплементації. Це надасть змогу країнам, що розвиваються, оновити двосторонні податкові угоди, щоб “повернути” податкові надходження від певних внутрішньогрупових доходів, якщо такі доходи підлягають низькому або номінальному оподаткуванню в іншій юрисдикції.
Україна є членом Inclusive Framework on BEPS з 2017 року і в період 2017-2022 років скористалася вступною програмою та взяла участь у кількох заходах із розвитку потенціалу для підтримки імплементації плану дій BEPS, що призвело до значного вдосконалення законодавства та послідовного застосування міжнародних податкових стандартів.
На сайті Мінфіну пояснюється, що план дій BEPS складається з доповідей за 15 заходами, якими визначено дії, починаючи з нових мінімальних стандартів, перегляду чинних стандартів, а також загальні підходи, які сприяють зближенню національних практик, і настанови, розроблені на основі найкращої практики.
Для впровадження пакета BEPS в Україні, Міністерством фінансів спільно з Нацбанком було розроблено дорожню карту реалізації плану дій BEPS, а також відповідний законопроєкт.