Київ. 12 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український бізнес закликає міжнародні платіжні системи та банки зберегти ставки інтерчейндж не вище за 0,7% та еквайрингу на нинішньому рівні до закінчення дії воєнного стану і трьох місяців після, повідомила Асоціація ритейлерів України.
“Підвищення ставок інтерчейндж (еквайрингу) для суб’єктів господарювання напряму буде мати негативний вплив на вартість товарів та послуг для українських споживачів. Додаткові суми витрат, які повинні будуть закласти торгові компанії на сплату підвищеного розміру еквайрингу, можуть сягати більше ніж 100 млн на рік”, – пояснює асоціація в повідомленні.
Згідно з ним, у 2021 році між Національним банком України та найбільшими платіжними системами Mastercard і Visa, що займають майже 100% українського ринку, було підписано меморандум про встановлення розміру інтерчейндж на рівні 0,9% із 1 липня 2023 року.
Крім того, що зазначений розмір ставки втричі перевищує встановлений граничний розмір інтерченйдж у Європейському Союзі (0,2% для дебетових карток, 0,3% – для кредитних), домовленості довоєнного меморандуму не враховують стану українського бізнесу в умовах повномасштабного вторгнення.
Ритейлери зазначають, що завдяки зусиллям Офісу президента і Мінекономіки та домовленостям із міжнародними платіжними системами й банками на початку повномасштабного вторгнення ставку інтерчейндж було зафіксовано на рівні 0,7%, що дало змогу підприємцям стабілізувати фінансову ситуацію, а зекономлені кошти спрямувати на закупівлю товару, налагодження постачань, розрахунків із постачальниками. Ці заходи зробили можливим зберегти нижчі ціни для споживачів в умовах війни.
“Враховуючи значне падіння ліквідності всього українського бізнесу, як торгівлі, так і сфери послуг, відсутність прогнозованості подальшого економічного стану в умовах війни та вільних обігових коштів, підприємці будуть вимушені закладати ці додаткові витрати у ціну товару (ціну послуг)”, – зазначається в заяві бізнесу.
Як пояснюється, це матиме прямий негативний вплив на українських споживачів, обмеживши їх можливості купівлі доступних продуктів харчування, лікарських засобів, низки інших необхідних товарів і послуг через їх подорожчання.
Джерело: https://rau.ua/novyni/zvernennya-rau/