«Весняний наступ України – ймовірна смертельна пастка для США і НАТО. Розсудливішим кроком було б просувати переговори з росіянами». «Та й узагалі – Україна не має ні сил, ні засобів для контрнаступу. Тому Вашингтон допустив витік даних, аби таким чином зняти з себе відповідальність за можливий провал ЗСУ».
Подібного змісту маніпулятивні повідомлення про контрнаступ українських військ були топовою темою прокремлівських пропагандистів минулого місяця. Росіяни хотіли посіяти серед українців розчарування в армії та зневіру в перемозі.
Такі висновки зробили експерти Платформи прав людини у квітні, здійснюючи щомісячний моніторинг дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану. Результати моніторингу представлені в аналітичному звіті «Війна у цифровому вимірі та права людини» за квітень 2023 року.
Загалом було зафіксовано 173 дезінформаційних повідомлення на 14 тем.
Також минулого місяця аналітики ППЛ виявили:
- майже 24 мільйони кібератак і більше 10 тисяч фішингових нападів на державний сектор;
- 10 шахрайських схем, які використовували хакери в інтернеті для викрадення в українців інформації або грошей;
- 59 вироків у кримінальних справах, які безпосередньо стосуються питань свободи вираження поглядів.
Крім того, автори звіту дослідили проблеми блокування веб-ресурсів, захисту персональних даних, проаналізували запити на отримання інформації, направлені через сайт «Доступ до правди», та виявили неправомірні відмови у наданні публічних даних.
Маєте питання чи хочете отримати ексклюзивний коментар експерта по темі? Пишіть на пошту: info@ppl.org.ua