"Укрзалізниця" закликає перевізників експортувати вантажі через угорські ПП

Київ. 5 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ “Укрзалізниця” (УЗ) звернулася до перевізників із проханням нарощувати перевезення через угорські пункти пропуску (ПП), які наразі недозавантажені та мають резерви щодо передачі вантажів, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов у вівторок на онлайн-нараді з угорськими вантажоперевізниками.

За його словами, у червні на ПП “Чоп-Захонь” було опрацьовано сумарно 1789 вагонів, які перевозили 95,8 тис. тонн вантажів різної номенклатури: у середньому цей стик в обох напрямках опрацьовує 59,6 вагонів за добу (в/д), з яких 51 вагон – на експорт з України.

Порівнюючи червневі показники з травневими, Ткачов відзначив збільшення вантажопотоку в цьому ПП на 13 в/д, або 27,4%.

Представник УЗ нагадав, що за останні чотири місяці максимальний показник вантажоперевезення через ПП “Чоп-Захонь” було зафіксовано в березні – 83 в/д.

Ткачов зазначив, що на сьогодні на ПП “Чоп-Захонь” основна номенклатура – зерно, яке в червні передавали по 50,5 в/д.

За його інформацією, на цьому стику працюють чотири перевізники. Найбільшим є Rail Cargo Hungary (RCH), який у червні опрацював 904 вагони зі швидкістю понад 30 в/д. Найбільша номенклатура RCH – це зернові (707 вагонів), крім яких було опрацьовано 85 вагонів із контейнерами та імпорт нафтовантажів.

MMV Magyar Maganvasut Zrt (MMV) опрацювали в червні по ПП “Чоп-Захонь” 421 вагон зі швидкістю 14 в/д. Найбільша частина вантажу також припала на зерно – 370 вагонів, також помітну частку становив імпорт нафтовантажів.

Magyar Vasuti Aruszallito Kft. (MVA) опрацювали 402 вагони зі швидкістю 13,5 в/д, з яких 377 із зерном.

На частку CD Cargo Hungary у червні припало 62 вагони зернових вантажів.

“Щодо “Чоп-Захонь” ми не бачимо черги на широкій (колії 1524 мм), на вузькій (1435 мм) триває робота з підходу. Тобто якихось проблем із передачею та з роботою “Чоп-Захонь” я особисто не бачу”, – констатував Ткачов.

За інформацією УЗ, у ПП “Батєве-Еперєшке” в червні було опрацьовано 3731 вагон із 252,3 тис. тонн вантажів різної номенклатури. У середньому в експортному сполученні з України відправляли 121 в/д, а приймали 3,5 в/д. Загалом цей стик обробляє 124,4 в/д.

“По “Батєво-Еперєшке” ми бачимо суттєве просідання і падіння вантажної роботи на 28,5 в/д, або 18,6%. Якщо подивитися по зерновій групі, то в середньому через цей перехід передаємо 20,6 в/д. Минулого місяця цей показник був майже 26 в/д. Ми в березні, наприклад, опрацьовували 94 зернові в/c. На сьогодні, на жаль, по “Батєво-Еперєшке” лише близько 21 в/д”, – зазначив Ткачов.

За його інформацією, у цьому стику працює два перевізники – MMV і RCH. MMV опрацьовував 19 в/д: із 565 вагонів у червні найбільше – 247 – припало на олію.

Своєю чергою RCH по “Батєво-Еперєшке” опрацював у червні 3166 вагонів із 215,2 тис. тонн вантажів різної номенклатури, зокрема руди – 1945 вагонів, зерна – 531, вугілля – 205. Його середньодобовий показник – близько 105,5 в/д.

“У напрямку “Батєво-Еперєшке” рухається лише 385 вагонів, з яких 196 із рудою, 30 із зерном, 25 із макухою і 26 із олією. Стик недовантажений, як “Чоп-Захонь”, тому є можливість ще нарощувати”, – додав Ткачов.

Він також зазначив, що сумарно два угорські переходи опрацьовують найбільший обсяг зернових за добу – понад 70 вагонів.

“Це більше, ніж опрацьовують усі стики Польщі (чотири ПП), Румунії та інших країн. Тобто на сьогодні Угорщина у нас лідер з обробки зернових вантажів”, – констатував Ткачов.

administrator

Related Articles